דיגיטל וטק

עכשיו גם בישראל: גוגל מנחה לעבוד מהבית

משבר הקורונה גורם לגוגל להחמיר ולהרחיב את נוהל העבודה מהבית בעוד מדינות. "עובדים שלא יכולים לבצע את עבודתם מהבית צריכים להגיע למשרד, אך היתר צריכים להימנע מהגעה ולעבוד מהבית", נכתב. ההנחיה תקפה החל ממחר (ה') ועד להודעה חדשה
מערכת אייס | 
עבודה מהבית (צילום unsplash)
חברת הענק גוגל, המעסיקה עשרות אלפי עובדים בעולם וכאלף עובדים בישראל, הורתה כבר לכלל עובדיה בצפון אמריקה לעבוד מהבית. הבוקר (ד'), בעקבות משבר הקורונה, ההנחיה התרחבה לעובדי החברה בישראל ובכלל אזור המזרח התיכון, אירופה ואפריקה (EMEA).
בהודעה שנשלחה הבוקר לעובדי גוגל באזור המזרח התיכון, החברה ממליצה לעובדיה להימנע מלהגיע לעבודה במשרד ולהמשיך לעבוד מהבית. ההנחיה תקפה החל ממחר (ה') ועד להודעה חדשה. ההודעה של גוגל מגיעה לאחר שאינטל ו-IBM הודיעו לעובדיהן כי יוכלו לעבוד מהבית בשל החשש מהקורונה. בניגוד לשתי החברות הללו, גוגל הנחתה את העובדים לעבוד מהבית, ולא רק אם יעדיפו זאת. מדובר בצעד מחמיר יותר משל רבות מהחברות האחרות הפועלות בישראל.
בהודעה ששוגרה לעובדי גוגל נכתב כי עובדים שלא יכולים לבצע את עבודתם מהבית צריכים להגיע למשרד, אך היתר צריכים להימנע מהגעה למשרד, והחברה מעודדת אותם לעבוד מהבית. באיטליה, העובדה מהבית היא הוראה שתקפה לכלל העובדים ולא רק בגדר המלצה. 
"אנחנו מעודדים את עובדינו לעבוד מהבית", כך מסרו בהודעה, "מטרתנו היא להוריד באופן משמעותי את מספר האנשים במשרדינו, אז אנחנו מצפים שמרביתכם יעבדו מהבית. אם העבודה שלכם יכולה להתבצע רק מהמשרד של גוגל/אלפאבית, הגיעו למשרד, אלא אם נאמר לכם אחרת".
הנחיה זו מצטרפת להנחיית גוגל לעובדיה בצפון אמריקה, באירלנד, באיטליה ובציריך להישאר לעבוד מהבית. לפי דיווח של הביזנס אינסיידר, בציריך ההנחיה הגיעה לאחר שעובד החברה אובחן כנשא קורונה.
מגוגל טרם נמסרה תגובה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה