דיגיטל וטק

וואטסאפ וטוויטר יחטפו קנסות ענק? חשד שפגעו בפרטיות המשתמשים

הרגולטור באירלנד מגבש סנקציות נגד שתי החברות, וכבר ביקש ממקביליו באיחוד האירופי לאמץ את חלקן - כשהעונש המקסימלי יכול לעמוד על קנס בגובה 4% מהמחזור. מה עיקרי החשדות נגד החברות? 
מערכת אייס | 
וואטסאפ, טוויטר (צילום pixabay ,freepik, pexels)
האם וואטסאפ וטוויטר בדרך לחטוף קנסות ענק באירופה? לפי הדיווח בבלומברג, הרגולטור באירלנד המפקח על ענקיות הטכנולוגיה קורא למקביליו באיחוד האירופי לחתום על טיוטת החלטה שניסח בעניין הפרת הגנת הפרטיות של משתמשי טוויטר, וכמו כן הודיע על בדיקה באותו נושא סביב וואטסאפ.
נציבות הגנת הפרטיות האירית, אישרה בסוף השבוע כי סיימה לנסח טיוטת החלטה הקשורה בפרצת אבטחה בטוויטר, וכן כי השלימה בדיקה במרכזה עמדה מידת השקיפות של וואטסאפ בכל הנוגע לשיתוף המידע של משתמשיה. באשר לסוגיה האחרונה, לאחר שבאירלנד יגבשו סנקציות נגד וואטסאפ, חברת האם שלה פייסבוק תוכל להשמיע את טיעוני הנגד, בטרם יפנו האירים לאיחוד, כפי שהם עושים כעת במקרה של טוויטר. 
קראו עוד ב-ice
מאז חוקקו במחצית 2018 חוקי הגנת הפרטיות, הרגולטור האירי פתח בחקירות רבות סביב חשש להפרתם על ידי חברות טכנלוגיות, בראשן גוגל, אפל, טוויטר ופייסבוק. הקנס המקסימלי שקובעים חוקים אלה עומד על שיעור של 4% ממחזור ההכנסות השנתי של החברה הנקנסת. עד כה את העונש החריף ביותר קיבלה גוגל, שחויבה על ידי גופי הפיקוח בצרפת לשלם 50 מיליון אירו.
עוד מדווחים בבלומברג על כך שנציבות הגנת הפרטיות באירלנד רשמה התקדמות במספר חקירות, בהן אחת סביב הבסיס החוקי שמגבשת בפייסבוק לניתוח המידע האישי של המשתמשים, כשתיק זה נמצא כבר בשלב קבלת ההחלטות אצל הנציבות.
טוויטר וכמוה פייסבוק לא הגיבו על הדיווח בבלומברג. רק לפני שנתיים מארק צוקרברג נאלץ להתייצב בפני הסנאט בארצות הברית עקב מעורבותה של פייסבוק בפרשת קיימברידג' אנליטיקה. הפרשה ההיא הסבה נזק תדמיתי רב לרשת החברתית, וצוקרברג רק יכול לקוות שלא ימצא את עצמו בסיטואציה דומה, הפעם כשיצטרך לספק הסברים לאיחוד האירופי על הפעילות של וואטסאפ.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה