דיגיטל וטק

"100 מיליון חיסונים עד סוף 2021": האם החיסון לקורונה יגיע מתאי צמחים?

גלקסו סמית קליין וחברת Medicago הקנדית פועלות לפיתוח חיסון לקורונה המבוסס על תאי צמחים. החיסון צפוי להיכנס בקרוב לשלב הקליני במטרה לייצר כ-100 מיליון חיסונים עד סוף השנה הבאה

שרון טל | 
טיפול בקורונה (צילום pixabay)
כשהגל השני מכה בישראל ובמערב אירופה מתחילים להתאושש, ברחבי העולם נמשך המירוץ אחר חיסון המוני לנגיף הקורונה, המאיים לחסל את שנותר מכלכלת העולם.
כעת, יצרנית החיסונים המובילה בעולם - ​גלקסו סמית קליין (GSK), מודיעה על שיתוף פעולה ייחודי עם חברת הביוטכנולוגיה הקנדית Medicago במטרה לפתח יחד חיסון נגד נגיף הקורונה. השתיים פועלות יחד לייצור חיסון מפיתוח של Medicago, העושה שימוש בטכנולוגיה המבוססת תאי צמח יחד עם טכנולוגיה ייחודית למגפות של GSK. 
הטכנולוגיה של Medicago משתמשת בתאי צמחים כביו-ריאקטורים המאפשרים לייצר חלקיקי חלבון הזהים לאלה המצויים בנגיף הקורונה (VLP). חלקיקים אלה מחקים את מבנה החלבון האחראי למחלת הקורונה ומאפשרים לגוף לייצר תגובה חיסונית מפניו. החיסון ישתמש בטכנולוגיה של GSK למצבי מגפה אשר יאפשר תגובה חיסונית חזקה וממושכת יותר.
שתי החברות הודיעו שהמיזוג בין הטכנולוגיות יאפשר לייצר כמאה מיליון חיסונים עד סוף 2021. החיסון הפוטנציאלי צפוי להכנס לשלב קליני מוקדם כבר במהלך השבוע הקרוב, במסגרתו יעריכו החברות את רמת הבטיחות והמינון של החיסון. שיתוף הפעולה הייחודי, מצטרף לשיתופי פעולה של GSK עם מספר חברות גלובליות נוספות, כדוגמת Sanofi וקלובר, וזאת במטרה להנגיש את החיסון למיליארדים ברחבי העולם.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה