דיגיטל וטק

תביעה: כיביתם את אפשרות איסוף המידע של גוגל? החברה ממשיכה לעקוב גם בלי אישורכם

תביעה שהוגשה נגד גוגל מייחסת לה ניטור תכנים שמשתמשים חיפשו באפליקציות שונות, גם אם כיבו את אפשרות המעקב. זאת לכאורה, במטרה לשפר את מוצריה ואת הפרסום הממוקד שהיא מציעה 
שרון טל | 
גוגל (צילום unsplash)
המאבק בענקיות הטק בנוגע למדיניות השמירה על פרטיות המשתמשים שלהן מסרב לדעוך: תביעה ייצוגית שהוגשה אתמול (שלישי) נגד גוגל מאשימה אותה בניטור תכנים שמשתמשים חיפשו באפליקציות חיצוניות, גם לאחר שכיבו את האפשרות בהגדרות חשבון הגוגל שלהם, ע"י סימון האופציה "כבה את המעקב אחר הפעילות ברשת ובאפליקציות".
התביעה - שהוגשה לבית המשפט המחוזי בקליפורניה, מכוונת גם נגד מתחרות של גוגל, ביניהן פייסבוק ואורקל, אולם מתמקדת בפעילות של הראשונה. המידע הפרטי שאותו גוגל מנטרת ומעבדת מגיע בעיקר מיישומוני חדשות, ניווט ותחבורה, אבל גם מאפליקציות רבות אחרות. לטענת התובעים, הניטור מתבצע בעזרת הכלי הפופולרי גוגל פייבייס, שמותקן באפליקציות שונות ופועל מאחורי הקלעים, לרוב מבלי שהמשתמשים מודעים לכך. "גם כאשר צרכנים עוקבים אחרי ההוראות של גוגל עצמה ומכבים את המעקב בהגדרות הפרטיות, גוגל עדיין ממשיכה לנטר את המידע של המשתמשים" צוין בתביעה.
על פי כתב התביעה, גוגל עצמה משתמש בשירות כדי לשפר את מוצריה ולסייע בפרסום ממוקד של מודעות ושל תכנים אחרים. במרץ האחרון, כזכור, הממונה על ההגבלים העסקיים בארצות הברית פתח בחקירה נגד גוגל על כך שהיא מעניקה לעצמה יתרון בשוק הפרסום הדיגיטלי שהיא מחייבת חברות אחרות בתשלום על שימוש בגוגל פייבייס לצורך ניטור מידע על משתשמים. זאת ועוד: משרד עורכי הדין שתובע עכשיו את גוגל הגיש בחודש שעבר תביעה ייצוגית נוספת נגדה על ניטור מידע בגוגל כרום גם אחרי הפעלה של מצב גלישה אנונימית.
גוגל סירבה להגיב בינתיים לשתי התביעות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה