דיגיטל וטק

תופעה עולמית: מתקפת סייבר משמעותית במערכות מידע של משרד האוצר בארה"ב

פצחנים, שעל פי הדיווח מועסקים על ידי רוסיה, חדרו למאגרי לאוצר האמריקאי וכן למחשבי סוכנות פדרלית שעוסקת באינטרנט ותשתיות. המועצה לביטחון לאומי מנסה להרגיע, אך מדובר בהיקף פגיעה מאסיבי
כפיר אדר | 
האקר (צילום pixabay)
מישראל לארצות הברית. על פי דיווח הלילה (בין ראשון לשני), קבוצת האקרים שנשלחה ככל הנראה מטעם ממשלה זרה, ביצעה מתקפת סייבר בעלת משמעות גבוהה ואספה מידע ממערכות משרד האוצר בארה"ב וכן מסוכנות פדרלית שעוסקת באינטרנט ותשתיות.
על פי דיווח שפורסם לאחר כמה שעות בוושינגטון פוסט, ההערכה היא כי מדובר בפצחנים מרוסיה שפרצו גם לשרתי משרד המסחר בארה"ב. מחקירת ה-FBI מתברר כי המודיעין הבינ"ל של רוסיה מעסיק את ההאקרים בתשלום ומבקש את העבודה מהם.
דובר המועצה לביטחון לאומי מסר כי המועצה מכירה את הדיווחים וכי היא: "עושה את כל הצעדים הדרושים כדי לזהות ולתקן כל סוגיה אפשרית הקשורה למצב זה". הגוף הממשלתי גם יפעל כדי להשיב את המערכת לסדרה ולנסות להביא להקטנת הנזק שנגרם כתוצאה מגניבת המידע על ידי הפצחנים.
אגב, על פי הדיווח, התקרית התרחשה זמן קצר לאחר שממשלו היוצא של דונלד טראמפ פיטר את ראשי הסוכנות להגנת תשתיות אבטחת סייבר של DHS. אין גם גורם בכיר בסייבר הנוכחי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה