דיגיטל וטק

שנת הסייבר: "התקפות סייבר הן חלק מהיום יום שלנו"

מערך הסייבר הלאומי מסכם את שנת 2020 שהתאפיינה במקרי סייבר רבים, בין היתר הפריצה הגדולה למאגר של חברת הביטוח שירביט. ועם למעלה מ-11 אלף פניות למרכז הדיווח של המערך
ארנולד נטייב | 
יגאל אונא (צילום Pixabay, freepik, מתוך אתר gov)
מערך הסייבר הלאומי מסכם את שנת 2020: השנה האחרונה התאפיינה בארועי סייבר בקצב מהיר אשר באו לידי ביטוי בניצול חולשות ובניסיונות תקיפה רבים שחייבו התמודדות מהירה ומתן מענה מיידי לגופים הנתקפים. בשנה זו בלם המערך עשרות אירועי סייבר שעלולים היו לפגוע במאות ארגונים בישראל. "זיהינו ובלמנו ניסיונות רבים להגיע ולפגוע בארגונים המקושרים לארגונים אחרים ומהווים שרשרת אספקה עבורם, ובכך למנוע התפשטות מגיפה מסוג אחר – מגיפת סייבר", כך אמר יגאל אונא ראש המערך.
השנה היו למעלה מ-11 אלף פניות למרכז הדיווח של המערך, מדובר בעלייה של כ-30% בהשוואה לשנה הקודמת. בנוסף, במערך ביצעו כ-5,000 פניות יזומות לגופים בקריאה לסגור חולשות שחשפו אותם לתקיפות.
"תפקידה של המדינה להעניק 'כיפת הגנה' מדינתית, אבל גם מערכת כיפת ברזל אינה מחליפה את הממ"ד שכל בית וכל ארגון נדרשים לדאוג להתקנתו ולתקינותו, ולא את ההתנהלות האישית של כל אחד ואחת", הוסיף אונא.
"העוסקים בתחום יודעים שיש ניסיונות לתקיפות סייבר כל הזמן ושאין לעולם פתרון הרמטי, אך גם אם תוקף הצליח לחדור לרשת, חשוב לגלות אותו ולסלק אותו במהירות.רבים שואלים אותי: האם יש גל חדש של מתקפות בחודשיים האחרונים. האמת היא שניסיונות ותקיפות סייבר הם חלק מהיום-יום שלנו".
עוד אמר כי בחודשים האחרונים ובעיקר מאז פרוץ משבר הקורונה הניסיונות התגברו משמעותית, במגוון רחב ושונה של תוקפים, מטרות, שיטות או טכנולוגיות. בשנת 2021 מערך הסייבר הלאומי מתכנן להשיק תוכניות חדשות שישימו דגש על מניעת התקפות סייבר, מניעת דליפת מידע ו-איתור בסיסי נתונים חשופים למען צמצום האפשרויות של התוקפים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה