דיגיטל וטק

גוגל אפשרה לחברות לא להציג מודעות דרושים בפני משתמשים חסרי מגדר

החברה שפועלת על פי החוק הפדרלי ומונעת אפליה בפרסום בין גברים לנשים בפרסום הבטיחה לעדכן את המדיניות ולכלול בה גם חסרי זהות מינית.  עד כה, מעסיקים ובעלי נדל"ן היו יכולים לסנן אותם בקלות -  וחלקם עשו זאת

רועי בהריר-פרל | 
גוגל (צילום UNSPLASH)
אפליה מגדרית בגוגל: מערכת הפרסום של חברת הענק אפשרה לעובדיה ולבעלי אתרים להחליט כי מודעות דרושים מסוימות לא תוצגנה בפני משתמשים שאינם מזוהים מינית (Nonbinary) וטרנסג'נדרים.
המשמעות היא של ההיתר הזה היא שחברות שרכשו מודעות דרושים ביוטיוב, או בכל אתר אחר, היו יכולות לבקש מגוגל שלא להציג את המודעות הללו בפני מי שלא מזהה את עצמו כזכר או כנקבה - וגוגל, מצדה, הייתה נענית לכך.
 
בעקבות החשיפה של ארגון ניטור וניתוח המידע The Markup, גוגל חדלה מהפרקטיקה הבעייתית ואף הבהירה כי בקרוב היא תבצע עדכון במדיניות שלה בנושא, כך שלא יתאפשר לסנן הצגה של מודעות, לרבות מודעות דרושים, בפני משתמשים על בסיס "מגדר לא ידוע". עד כה, אגב, גוגל לא אישרה לסנן הופעה של מודעות דרושים, מודעות נדל"ן ומודעות של מוצרים פיננסיים (לרבות הלוואות) כך שהן תופענה בפני נשים או גברים בלבד - זאת, בהתאם לחוק הפדרלי בארצות הברית. אלא שאז, כאמור, התגלה שמעסיקים ובעלי נכסים מנצלים את הפרצה בשיטת הסינון של גוגל ומפלים לרעה אנשים "ללא מגדר".
 
בנוסף למגדר, ישנן קטגוריות אישיות נוספות שאותן מציגה גוגל בפני המפרסמים כאופציות לסינון קהלי יעד, ביניהן גילם של הנחשפים למודעה, שכרם המוערך ומצבם המשפחתי. ואולם, בכל הנוגע למודעות דרושים, נדל"ן וקרדיט, שימוש בפילוחים אלה מנוגד לתקנות של גוגל. במסמך הדיגיטלי שאותו נדרשים המפרסמים למלא לפני הפצת המודעות, הרובריקות הנוגעות לסינון קהלי יעד מסומנות מראש - כלומר, כל הקהלים כלולים בפרסום, כברירת מחדל - אבל המפרסמים יכולים להסיר את הסימונים הללו ובכך למנוע את הצגת המודעה בפני קהלים שנתפשים בעיניהם, במקרה הטוב, כפחות רלוונטיים, ובמקרה הרע, כפחות לגיטימיים.
 
בנוגע למודעות דרושים, נדל"ן וקרדיט באופן ספציפי, יש לגוגל מערכות ייעודיות למניעת סינון לא חוקי של קהלי יעד, אבל העובדה שיותר ויותר משתמשים מגדירים את עצמם "חסרי מגדר" מחייבת את החברה לבצע עדכון במערכת הסינון, כך שגם הם לא יופלו לרעה - וזה בדיוק מה שלטענתה היא מתכוונת לעשות כעת.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה