דיגיטל וטק

הראשונה שזיהתה: איילת שקד פתחה חדר בקלאבהאוס

שרת המשפטים לשעבר שוחחה באפליקציית המסרונים הקוליים עם 170 גולשים. אילון מאסק, מארק צוקרברג, אופרה ווינפרי ודרייק, שעשו זאת לאחרונה, הפכו את האפליקציה הזניחה ללהיט המסמן את עתיד הרשתות החברתיות

רועי בהריר-פרל | 
שקד קלאבהאוס (צילום מרים אלסטר פלאש 90 צילום מסך)
ח"כ איילת שקד חזק עם היד על הדופק: שרת המשפטים לשעבר היא הראשונה מבין הפוליטיקאים הישראליים לזהות את הבאזז העולמי סביב קלאבהאוס - אפליקציית המסרים הקוליים, בה ניתן לקיים שיחות בחדרים פרטיים עם סלבס ועם אח"מים מתחומים שונים לאחר קבלת הזמנה אקסקלוסיבית.
היישומון שימש עד לפני חודש-חודשיים בעיקר לשיח בין מוזיקאים למעריציהם ובין יחצ"ני ומארגני מסיבות פרטיות לברי המזל שברשימת המוזמנים. כיום, לאחר שצברה פופולאריות רבה במהלך משבר הקורונה, קלאבהאוס מושכת לא מעט פיגורות ציבוריות אל חדרי השיחה שלה, שם מדברים המפורסמים בגובה העיניים, ובקולם, באמצעות מסרוני אודיו, עם אנשים "רגילים". לא פלא, אם כך, שהזמנה לחדר בקלאבהאוס נחשבת לסוג של סמל סטטוס, ושפספוס של הזמנה כזאת יוצר "פומו" רציני (פחד מהחמצה) - הרגש המדויק שאליו כיוונו פול דיוויסון ורוהן סת כשיסדו את האפליקציה במאי 2020.
מבחינה זו, ח"כ שקד מסונכרת היטב עם הכיוון שאליו הולכת תעשיית הרשתות החברתיות. בחדר הפרטי שבו התקיימה השיחה שלה הערב (חמישי) ב-19:00 השתתפו 170 אנשים - שיא של משתתפים בחדר ישראלי בקלאבהאוס (השיא הקודם עמד על 50 משתתפים בלבד). בשיחה נשאלה שקד, כצפוי, על היתכנות ישיבה של ימינה תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בממשלה הבאה, כמו גם על תכניות שהיא ומפלגתה מתכוונים לקדם, על הצפי לכמות המנדטים שימינה תקבל בבחירות הקרובות ועוד.
בין האישים הבולטים שהשתתפו עד כה ב"פאנלים" של קלאבהאוס אפשר לציין את מנכ"ל טסלה אילון מאסק, את מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, את המגישה אופרה ווינפרי, את השחקן אשטון קוצ'ר, את השחקן ג'ארד לטו ואת המוזיקאי דרייק. בקיצור, איילת שקד בחברה טובה. ייתכן מאוד שבעתיד הקרוב, נוכח הבחירות שבפתח, יצטרפו אליה פוליטיקאים מקומיים נוספים.