השוק

לראשונה: עסקים קטנים יוכלו לקבל תשלום דרך bit

שיטת התשלום שהייתה זמינה עד כה בין אנשים פרטיים תהיה פתוחה לראשונה לעסקים הקטנים, שיוכלו כעת להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת. שירות חדש יחבר בינם לבין האפליקציה וישמש גם את אלה שלא פעלו ברשת
איתי פת-יה | 
עסקים קטנים יוכלו לקבל תשלום דרך bit (צילום freepik, pexels)
עסקים קטנים יוכלו מהיום לקבל לראשונה תשלום באמצעות אפליקציית תשלומים. הישומון bit של בנק הפועלים שימש עד כה בעיקר להעברת כספים בין משתמשים פרטיים ורשתות גדולות שהגיעו להסכמים עם הבנק. כעת גם העסקים הקטנים יוכלו לאמץ את הטכנולוגיה המאפשרת תשלום פשוט ומאובטח.
החיבור בין עסקים אלה, לצד העצמאים לאפליקציה יעשה דרך שירות שמציעה חברת הפינטק "משולם", המספקת שירותי סליקה דיגיטליים. הדבר צפוי לסייע לא רק לקופות בחנויות פיזיות, אלא גם לחנויות שלא כיבדו עד כה כרטיסי אשראי, וכמוהן חנויות שלא החזיקו אתר או שלקוחותיהן נמנעו מלהזין באתרן את פרטי האשראי והעדיפו לוותר על הרכישה. 
השירות יהיה זמין ללקוחות כל הבנקים, ללא מגבלה על סך התשלומים שיוכל לקבל כל עסק דרך האפליקציה. בשלושת החודשים הראשונים הוא יינתן בחינם, ולאחר מכן תגבה משולם מהעסקים דמי סליקה. לביט 3.5 מיליון משתמשים שמצדם יוכלו מעתה להשתמש גם בבתי עסק באפליקציה שכבר מותקנת אצלם מבלי החשש למסור את פרטי האשראי שלהם לפלטפורמה נוספת.
קראו עוד ב-ice
אמנם ב'משולם' ובביט לא מגבילים את העסקים לתקרת תשלומים דרך השירות, אולם בנק ישראל מצדו כן מגביל את האפליקציות. בהנחיות שפרסם הבנק בשנה האחרונה נקבע כי סך התשלומים שיועברו מבתי עסק לא יעלה ב-2020 על 2 מיליארד שקל בכל אפליקציה, זאת במטרה להגן על חברות כרטיסי האשראי שבהמשך ינותקו מאפליקציות התשלום שפיתחו הבנקים.
תשלום שאינו מערב מגע רלוונטי עבור העסקים במיוחד בתקופה כזאת של ריחוק חברתי בה מנסים להימנע ממגע במזומן ובכרטיסי אשראי של לקוחות. בחלק מהעסקים הקטנים טרם הוקמו מסופי תשלום ללא מגע (EMV) – שכן ניתן להם זמן התארגנות עד יוני 2021 לצורך זה, ולעסקים הזעירים עד יולי 2022.
לאור התפרצות הקורונה בבנק ישראל שואפים להגביר את השימוש בתשלום ללא מגע ואף ביקשו להקדים עוד יותר את כניסת מסופי ה-EMV, נותר לראות אם אותו שיקול יוביל להסרת המגבלות על אפליקציות התשלום.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה