עסקים

המסעדנים מציעים: נפתח כבר בשבוע הבא עם מרחק בין השולחנות

איגוד המסעדנים מבקש להקדים את מועד פתיחת המסעדות, בתי הקפה והברים שקבעה הממשלה ומציג מתווה שגיבש בתמיכת עיריית תל אביב. בתכנית: תפריטים חד פעמיים ומרחק בין המלצרים ללקוחות
איתי פת-יה | 
מסעדה (צילום pexels)
אחרי שהממשלה החליטה לשים את המסעדות על הולד, בעליהן קוראים להקדים את פתיחתן – ויש להם הצעות מפורטות. במסיבת עיתונאים שקיימו היום (ד') איגוד המסעדות וראש עיריית תל אביב רון חולדאי, הוצג המתווה שגובש וזכה לתמיכת העירייה להחזרת פעילות המסעדות כבר ב-15 במאי.
באסטרטגיית היציאה שהציגה הממשלה השבוע, נקבע כי האירוח במסעדות, לרבות ישיבה בחוץ, יותר רק ב-31 במאי, ואף תישקל דחייתה לאמצע יוני. זאת, בשעה שכיום מותרות כבר התקהלות במרחב הפתוח של עד 20 איש.
על פי המתווה שגובש באיגוד המסעדות, יש לאפשר למסעדות לעבוד ב-70% תפוסה לכל הפחות וכן לאפשר תפוסה מלאה, זאת תוך הקפדה על הנחיות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות, כשבכל בית עסק יורחקו השולחנות שני מטרים זה מזה באזור הישיבה הפנימי, ומטר וחצי באזורי הישיבה הפתוחים. לצד זאת בכל שולחן יוצב בקבוק אלכוג'ל ויודפסו תפריטים חד-פעמיים, והכיסאות והשולחנות יחוטאו עם תחלופת הלקוחות. 
זאת ועוד, מדי יום ימדדו חום לכלל העובדים, והמלצרים יצטרכו להקפיד על מרחק מהסועדים, וינתנו להן הנחיות מסודרות בעניין לבישת מסכות וכפפות ושגרת שטיפת הידיים.

רון חולדאי במסיבת העיתונאים (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגוד המסעדות והברים)
בעיריית תל אביב הודיעו לאחרונה כי יסכימו להרחיב את שטחי הציבור הצמודים בהן יוכלו המסעדות, בתי הקפה והברים להושיב לקוחות. "אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לסייע, באמצעות פטורים מאגרות וכלים נוספים - אך באלו לא די", אמר חולדאי במסיבת העיתונאים והמשיך בפנייה לדרג הפוליטי, "הצלת הענף על מאות אלפי עובדיו נמצאת בידי הממשלה, אנא - הירתמו להצלתו". עוד הוא הוסיף "כדי שהמדינה תחזור לחיים צריך להחזיר חיים לעיר".
קראו עוד ב-ice
מתווה אחר גובש בעמותת "מסעדנים חזקים ביחד" וקורא לפתיחת מסעדות ובתי קפה כבר כעת, עוד לפני אמצע החודש. בהתייחס למרחק בן השולחנות – זה יעמוד על מטר אחד, בשונה מההצעה של איגוד המסעדות.
לפי עיריית תל אביב בעיר פועלים כ-2,500 מסעדות, בתי קפה וברים, בהם מועסקים 70 אלף איש, ש-55 אלף מתוכם הוצאו לחל"ת וטרם הוחזרו לעבודה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה