השוק

יורם נווה, מנכ"ל כלל, על הניסיון להדיחו: "מונע מאינטרסים אישיים"

מנכ"ל חברת הביטוח שיגר מכתב לדירקטוריון בו טען כי הכוונה להדיחו מונעת משיקול בלתי מקצועי של היו"ר, דני נווה, ובעלי מניות המיעוט. עקב אי היציבות בצמרת החברה, ימנה משה ברקת בודק חיצוני שיבחן את הטענות
שרון טל | 
דני נווה יו"ר כלל ביטוח, יורם נווה מנכ"ל כלל (צילום מתוך יוטיוב כלכליסט, מתוך עמוד הפייסבוק של יורם נווה)
חברת כלל ביטוח חווה בימים אלו טלטלה בצמרת. יו"ר החברה דני נווה פועל להדיח את המנכ"ל יורם נווה, שמכהן בתפקיד מאז אוגוסט 2018.
המנכ"ל יורם נווה והיו"ר דני נווה שיגרו בימים האחרונים מכתבים לדירקטוריון כלל ביטוח, בהם מופנות טענות קשות, מנכ"ל כלפי היו"ר. במכתבו, טען המנכ"ל יורם נווה, כי היו"ר שמנסה להדיחו עושה זאת מתוך לחצים לבעלי מניות מיעוט כמו אלפרד אקירוב (4.9%), ואייל לפידות (4.2%): "מדובר בהחלטה של היו"ר, על דעת עצמו, המונעת מאינטרס אישי להציל את עורו, וכנראה נדונה במחשכים עם בעלי מניות מיעוט שיש להם עניין בהנהלה שתסייע להם באישור עסקאות בהן יש להם עניין אישי" נכתב.
עוד טען המנכ"ל במכתבו, כי המהלך של דני נווה להדחתו נובע מחשש שלא תחודש כהונתו של היו"ר באסיפה הכללית הקרובה. עוד טען המנכ"ל כי היו"ר דני נווה אמר לו כי לא נותרה עבורו ברירה והתעקש כי על יורם נווה לפנות את כסאו.
בהמשך למכתבו של של יורם נווה, דני נווה תקף בחזרה במכתב משלו לדירקטוריון ואמר כי יריבו המנכ"ל מנהל דיון מכפיש ולא ראוי. עוד תקף ואמר כי יורם נווה כשל כמנכ"ל: "שנתיים אחרי שיורם נכנס לתפקידו, כלל עדיין במקום האחרון ביחס למתחרותיה, ברווחיות הנמוכה ביותר, בתשואה הנמוכה ביותר ובמכפיל על ההון העצמי הנמוך ביותר בשוק ההון. אם יורם היה נלחם למען כלל כפי שהוא נלחם נגדי, לא היה צריך להחליפו" כתב היו"ר דני נווה.
עוד ציין במכתבו דני נווה כי זכותם של בעלי המניות להביע את דעתם והוא אינו מאוים או מושפע מהם. באשר לכוונה למנות את רונן אגסי כמחליף, טען היו"ר דני נווה כי פנה לאגסי לבדיקת היתכנות לתפקיד, אך לא העביר אליו הצעה רשמית: "בדקתי היפותטית עם רונן אגסי, תוך הדגשה שאינני פונה אליו בהצעה, אלא רק להבין עקרונית לו הייתי פונה אליו, אם היה מעוניין והוא השיב בחיוב. בדיקה זו הייתה חשובה במיוחד בימים של מגבלות שכר בכירים, לדעת היכן נעמוד אם נחליט להתקדם בהחלפת יורם".
לאחר שנודעה הכוונה להדיח את המנכ"ל, פנה ועד עובדי כלל ביטוח לממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, וזה מודיע היום כי יש למנות בודק חיצוני שיבחן את הטענות של הצדדים – המנכ"ל יורם נווה, היו"ר דני נווה, ונוספים.
ברקת שוחח היום (א') עם יו"ר כלל ביטוח דני נווה ועם יו"ר וועדת הביקורת גד ארבל, והודיע להם על החלטתו למנות בודק חיצוני, וזהותו צפויה להיקבע מחר. בשל כך, הדחתו של המנכ"ל יורם נווה צפויה להתעכב עד להכרעה סופית. 
 
 
 
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה