השוק

היו"ר נגד המנכ"ל: יורם דנצינגר יבחן את פרשת כלל ביטוח

השופט בדימוס דנצינגר יבחן את הטענות לפיהן יש להדיח את המנכ"ל המכהן ויעביר את מסקנותיו לממונה על רשות שוק ההון משה ברקת. בימים האחרונים שיגרו המנכ"ל והיו"ר מכתבים חריפים לדירקטוריון ובהם האשמות הדדיות קשות 

שרון טל | 
דני נווה, יורם דנצינגר, יורם נווה (צילום מתוך יוטיוב כלכליסט,ויקיפדיה, מתוך עמוד הפייסבוק של יורם נווה)
הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת הנחה אמש למנות בודק חיצוני שיבחן את פרשת כלל ביטוח, במסגרתה פועל היו"ר דני נווה להדיח את המנכ"ל המכהן יורם נווה, ולהחליפו במועמד רונן אגסי. בהמשך להנחייתו של ברקת ליו"ר כלל דני נווה ויו"ר וועדת הביקורת גד ארבל, הוחלט למנות את שופט העליון בדימוס יורם דנצינגר כבוחן החיצוני בפרשת כלל ביטוח.
דנצינגר, שכיהן כשופט בית המשפט העליון בין השנים 2007-2018, הופקד על בחינת פרשת האופציות של בזק, שהובילה לפרישת המנכ"ל דאז יעקב גלברד. לאחרונה אף מונה דנצינגר לעמוד בראש ועדה שתבחן את התנהלות בנק הפועלים בפרשת העלמת המס בארה"ב בהיקף של כ-900 מיליון דולר. כעת גם פרשת כלל ביטוח תופקד בידיו של  דנצינגר, שיידרש לבחון טענות הצדדים לאחר שהיו"ר והמנכ"ל שלחו מכתבים חריפים לדירקטוריון, ובהם חילופי האשמות קשים.
כפי שפרסמנו באייס, המנכ"ל יורם נווה טוען במכתבו כי ניסיון ההדחה שלו בידי היו"ר נובע "מהחלטה של היו"ר המונעת מאינטרס אישי להציל את עורו, וכנראה נדונה במחשכים עם בעלי מניות מיעוט שיש להם עניין בהנהלה שתסייע להם באישור עסקאות בהן יש להם עניין אישי" נכתב. בעלי המניות המיוחסים במכתב הם אלפרד אקירוב (4.9%), ואייל לפידות (4.2%). עוד טען המנכ"ל במכתבו, כי המהלך של דני נווה להדחתו נובע מחשש שלא תחודש כהונתו של היו"ר באסיפה הכללית הקרובה.
בהמשך למכתבו של המנכ"ל, תקף בחזרה היו"ר דני נווה במכתב משלו ואמר כי יורם נווה כשל כמנכ"ל "שנתיים אחרי שיורם נכנס לתפקידו, כלל עדיין במקום האחרון ביחס למתחרותיה, ברווחיות הנמוכה ביותר, בתשואה הנמוכה ביותר ובמכפיל על ההון העצמי הנמוך ביותר בשוק ההון. אם יורם היה נלחם למען כלל כפי שהוא נלחם נגדי, לא היה צריך להחליפו" כתב היו"ר דני נווה.
עוד ציין במכתבו דני נווה כי זכותם של בעלי המניות להביע את דעתם והוא אינו מאוים או מושפע מהם. באשר לכוונה למנות את רונן אגסי כמחליף, טען היו"ר דני נווה כי פנה לאגסי לבדיקת היתכנות לתפקיד, אך לא העביר אליו הצעה רשמית: "בדקתי היפותטית עם רונן אגסי, תוך הדגשה שאינני פונה אליו בהצעה, אלא רק להבין עקרונית לו הייתי פונה אליו, אם היה מעוניין והוא השיב בחיוב. בדיקה זו הייתה חשובה במיוחד בימים של מגבלות שכר בכירים, לדעת היכן נעמוד אם נחליט להתקדם בהחלפת יורם".
כעת, תופקד פרשת כלל ביטוח בידיו של השופט בדימוס דנצינגר שידון בסוגיה ובטענות הצדדים, ויגיש את מסקנותיו לדירקטוריון ולרשות שוק ההון, עד קבלת הכרעה סופית.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה