עסקים

סימני התאוששות: המסעדות צפויות להיפתח מוקדם מהצפוי תחת מגבלות

במתווה שגיבש משרד הכלכלה עם המסעדנים, המליץ לפתוח את המסעדות ובתי הקפה כבר בשבוע הבא, תחת מגבלות "תו סגול". המתווה צפוי לעלות לדיון במשרד הבריאות ביום רביעי הקרוב, אך לא כולם ייהנו ממנו 
שרון טל | 
מסעדה (צילום pexels)
האם עובדי המסעדות ובתי הקפה יזכו להתפרנס לאחר חודשים של הכנסה כמעט אפסית? במשרד הכלכלה ממליצים לאפשר את הפתיחה המחודשת של ענף המסעדנות בישראל כבר ב-20 במאי, כלומר ביום רביעי הבא ולא ב-31 במאי, כפי שתוכנן קודם. זאת, בעקבות מתווה שהציגו איגוד המסעדנים לפתוח את הענף תחת מגבלות.
על פי המתווה, המסעדות ובתי הקפה יוכלו להיפתח תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. ביום רביעי הקרוב יציג משרד הכלכלה את המתווה בדיון במשרד הבריאות., אך האחרון צפוי להביע הסתייגויות מחשש לבריאות הציבור. המתווה כולל כ-30 הנחיות כסוג של "תו סגול" למסעדנים, ויאפשר שמירה על בריאות העובדים והלקוחות.
המארחת תשאל את הסועדים: כמה אתם והאם יש לכם חום?
כחלק מהמתווה, סועדים יעברו תשאול טרם הכניסה למסעדה בשאלות כגון: האם יש לך חום או היה לך חום בשבוע האחרון? האם את משתעלת, או היית במגע עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים? בנוסף, בכניסה למסעדה תתבצע בדיקת חום. במידה ולקוחות יסרבו לענות על שאלות אלו, במסעדה לא יאפשרו את כניסתם.
המתווה לפתיחת המסעדות יאפשר את חזרת העסקים לפעילות,  במטרה לפצות על הסכומים שאבדו במהלך משבר הקורונה, זאת לצד שמירה על בריאות המבלים והעובדים.
קראו עוד ב-ice
מי שנותר בחוץ לעת עתה הם הברים והפאבים, שכן טרם התגבש מתווה שיאפשר גם את פתיחתם. הדיון ברביעי הקרוב אמנם ידון בחזרה לשגרה יחסית של חלק גדול מענף המסעדנות, אך בעלי ברים ופאבים רבים שמציעים גם הם אוכל ושתייה, צפויים להיוותר ללא מענה בשלב זה. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה