עסקים

רשות התחרות הודיעה על אישור המיזוג בין סלקום לגולן טלקום

לאחר שאגף התקציבים במשרד האוצר אישר את המיזוג, כעת ברשות נותנים גם הם אור ירוק למהלך, שתלוי בהחלטת משרד התקשורת. הרשות העריכה שהמיזוג לא יפגע בתחרות בשוק הסלולר ובמחיר לצרכן
איתי פת-יה |  1
מיכל הלפרין (צילום ויקיפדיה/תומר יעקבסון, פייסבוק)
רשות התחרות נותנת אור ירוק למיזוג סלקום וגולן טלקום. הרשות הודיעה על החלטה בנושא לפני זמן קצר וכעת נותר אישורו של משרד התקשורת. על המהלך הוחלט ברשות התחרות אחרי ששלשום (ב') בחוות הדעת של אגף התקציבים באוצר נקבע כי המיזוג לא יפגע בתחרות.
ברשות התייחסו למספר היבטים סביב המיזוג, בהם המחיר לצרכן על חבילת סלולר, שלשיטתם התחרות בו תימשך, וכן לחשש מפגיעה באקספון, שנחשבת לגורם מחולל תחרות בשוק. בהקשר זה מציינים כי העלויות הצפויות שיושתו על החברה בעקבות המיזוג לא יפגעו "משמעותית בכושרה ובתמריציה התחרותיים.
עוד מסבירים ברשות, כי בשונה מב-2016, אז התנגדו למיזוג שכזה, "עליית מספר המעברים בין חברות סלולר והתחזקות המפעילים הוירטואליים מלמדים על תחרות איתנה והובילו הפעם להחלטה לאשר את המיזוג". לפי נתוני רשות התחרות, כשני מיליון מעברים שכאלה נעשים בשנה.
 
קראו עוד ב-ice
טיעון זה עמד גם בבסיס החלטת אגף התקציבים בנושא, לפיה "היקף הניודים בין החברות והרכבם הם עדות נוספת לרמת התחרות הגבוהה בשוק. לאור אי הסימטריה בנתחי השוק, היקף הניודים המשמעותי ופיזורו, אנו סבורים כי אין חשש שמיזוג בין שחקן קטן ושחקן גדול יגרום לעצירת התחרות".

במסגרת העסקה רוכשת סלקום את מלוא המניות של גולן טלקום מידי אלקטרה מוצרי צריכה בתמורה לסכום שיגיע במצטבר לכ-750 מיליון שקל. בסלקום טענו כי אישור המיזוג הכרחי כדי להרחיב את ההשקעות בתשתית הדור החמישי בסלולר, דבר שלא מתאפשר כעת בעקבות התחרות הגבוה בשוק. בסוף השבוע שעבר הסתיים שלב הגשת ההצעות במכרז להקצאת תדרי הדור החמישי של משרד התקשורת, אליו ניגשה סלקום בשיתוף עם גולן טלקום ואקספון.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  די עם השחיתות
  עובדיה 06/2020/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פתאום לא מעניין תחרות
  סגור