עסקים

משבר הקורונה מכה בקוקה קולה: תפטר בין 150 ל-200 עובדים

משבר הקורונה הוביל ירידה במכירות לבתי הקפה והמסעדות ולפגיעה של כ-40% בהכנסות החברה המרכזית למשקאות. המפוטרים מהווים כ-4% מכוח העבודה של החברה. באפריל הוצאו 600 עובדים לחל"ת - מרביתם ישובו עד סוף החודש
אילן שניג | 
מפעל קוקה קולה (צילום מתוך אתר קוקה קולה)
בעקבות משבר הקורונה קבוצת קוקה קולה יוצאת למהלך לפיטורי מאות עובדים: הקבוצה, שכוללת בתוכה גם את נביעות, טרה , קרלבסרג ועוד, חוותה פגיעה קשה במכירות לבתי קפה ומסעדות ויוצאת בפיטורים של תפטר בין 150 ל-200 עובדים, 4% מעובדי הקבוצה וכשליש מהעובדים שהוצאו לחל"ת. הסיבה לכך היא שמסעדות רבות קרסו ופשטו רגל מצד אחד ואילו אחרות שבו לפעול אך בקצב ביקושים קטן יותר מבתקופה שקדמה למשבר.
 הפיטורים הנוכחיים מצטרפים גם לקיצוץ שכר רוחבי שביצעה החברה במהלך אפריל, של 10% לחברי ההנהלה והמטה ושל 5%-7.5% למשתכרים מעל 15 אלף שקל.
קראו עוד ב-ice
מהחברה המרכזית לייצור משקאות קלים נמסר: "מגפת הקורונה פגעה באופן קשה בפעילות המהותית של החברה בשוק הצריכה מחוץ לבית הכולל בין השאר מסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, אולמות שמחה, חופי ים, בתי מלון, ברים, הופעות חיות וכו׳. על אף זאת מחזירה החברה המרכזית את מרבית עובדיה שהוצאו לחל"ת לעבודתם. בתי עסק ופעילויות רבות במשק טרם חזרו לפעול ואילו בתי העסק שחזרו לפעול, לא חזרו לרמת הפעילות ערב משבר הקורונה . לצערנו, מצב זה אילץ אותנו לערוך התאמה למצבת כ"א שלנו ולהיפרד מעובדים. החברה תדאג למענקים ותנאי פרישה הולמים לעובדים שיסיימו את תפקידם לאור המצב".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה