עסקים

ועדת הכספים אישרה: נתניהו יקבל החזר מס רטרואקטיבי של כחצי מיליון שקל

ראש הממשלה יקבל את ההחזר בגין הוצאות מינואר 2009 ועד דצמבר 2017. כתוצאה מהחלטת ועדת הכספים, המדינה תממן מאות אלפי שקלים על הוצאות ביתו הפרטי בקיסריה
שרון טל | 
בנימין נתניהו (צילום פייסבוק/בנימין נתניהו)
המדינה תשלם מכיסי האזרחים מאות אלפי שקלים למימון ביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, כך נובע מהחלטת ועדת הכספים בכנסת, שאישרה היום (ג') לקבל את בקשת ראש הממשלה לפטור ממס רטרואקטיבי בגובה של כחצי מיליון שקל. 
מדובר במס הכנסה שהוטל על ראש הממשלה עד ה-31 בדצמבר 2017. המדינה תבצע גילום מס ותעניק החזר לכל הוצאותיו של ראש הממשלה בהם שדרוג רכב, ושירותים שונים למעט משכורתו האישית שלא תגולם בהחזר המס.  נתניהו שילם מס על שימוש ברכב השרד הממוגן שלו בשנים 2009-2018, ועל השימוש במעון הרשמי בבלפור. הערכות מדברות על תשלום מס של כעשרת אלפים בחודש על הטבות אלו.
 
קראו עוד ב-ice
הערכות שונות מייחסות את עלות אחזקת ביתו של נתניהו בקיסריה לכ-40 אלף שקל בשנה, לא כולל שיפוצים ואבטחה. אחסון תכולת מעונות הפרטי, עליו משלם האוצר, מוערך בכמה עשרות אלפי שקלים בשנה, כאשר הוצאות המימון והאירוח הוערכו בכ-150 אלף שקל בחודש.
ההטבה שקיבל נתניהו נעשתה בחסות ההסכם מול יו"ר כחול לבן וראש הממשלה החליפי בני גנץ. תחילה גם הוצאות המעון של גנץ היו כלולים בבקשה, אך גנץ הודיע כי הוא מוותר על הוצאות המעון החלופי שהעניקו לו. בכחול לבן מתחו ביקורת על הפטור ממס שדרש נתניהו, והחרימו את הדיון וההצבעה.
ח"כ מיקי זוהר אמר בדיון כי "מחפשים להפוך את ראש הממשלה לנכה כלכלית או נרדף. לא יעלה על הדעת שראש ממשלה ישלם חצי מיליון שקל, רוצים לפגוע בו אישית". זוהר טען כי מדובר בסכומים סבירים לחלוטין וכי סביר שראש ממשלה יוכל לתפקד כראוי מבלי שיצטרך לחפש איך לגמור את החודש.
כמו כן, גורמים בליכוד טענו כי לא מדובר הבקשה להחזרי המס לנתניהו אינה חריגה: "וועדת הכספים לא תחייב את נתניהו במס בדיוק כמו ראשי ממשלה קודמים. היה כאן ניסיון שערורייתי ופרסונלי לחייב את נתניהו במס שלא חייבו בו אף ראש ממשלה אחר. לא יהיה חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לראשי ממשלה קודמים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה