השוק

נשיא לה"ב לנתניהו: "מי שמבקר אותך מודר מפגישות, נוצרה משטרת מחשבות"

נשיא ארגון העצמאים רועי כהן פנה לנתניהו בטענה כי גורמים מצד רוה"מ ניסו למנוע את הגעתו לפגישה בנושא המענקים, לאחר שהביע ביקורת כלפי תכניתו של נתניהו: "סתימת פיות ומשטרת מחשבות מתאימה למשטרים אפלים"
שרון טל | 
רועי כהן ביבי נתניהו (צילום לע"מ ולה"ב)
נשיא לשכת ארגוני העסקים העצמאיים בישראל (לה"ב), עו"ד רועי כהן, פנה היום (א') במכתב בהול לראש הממשלה נתניהו בטענה כי גורמים מסביבת רוה"מ ניסו למנוע את השתתפותו של כהן כנציג העצמאים בישיבה קריטית על חלוקת המענקים "מתוקף תפקידי כנשיא להב הבעתי הסתייגות מהתכנית שהוצגה וציינתי כי לפני חלוקת מענקים לכלל האזרחים יש לפתור את מצוקת העצמאים שנותרה בעינה. לראיה ביקורת עניינית זו זכתה גם היום למענה מצדך עם קבלת ההחלטה לבחון מחדש את שיטת המענקים ולאמץ את השיטה הדיפרנציאלית שתמכתי בה". כתב לראש הממשלה.
כהן מטיח במכתב בפני ראש הממשלה, כי לאחר פגישתם הקודמת ביום רביעי, "החל תהליך חמור ביותר, בו למעשה הוקמה משטרת מחשבות. נציגים מטעמך התקשרו לראשי הארגונים החברים בלה"ב, הודיעו להם על פגישה וביקשו לשמור את דבר הפגישה בחשאיות. זאת ועוד, בפניות שנעשו על ידי ראשי הארגונים לבדוק את פשר הדבר, נאמר להם על ידי נציגי משרדך ש"ידאגו לארגונים שלהם" והעבירו להם מסרים על אי שביעות רצונם, בלשון המעטה, על הביקורת שמתחתי על התכנית הכלכלית וחלוקת המענקים לכלל אזרחי ישראל. בכך, דה פקטו, ביצעו נציגים מטעמך הפרד ומשול בין ראשי ארגוני להב".
בהמשך לכך כותב כהן, נקבעה הפגישה המתוכננת ליום ראשון בשעה 21:00 ללא השתתפותו כנשיא ארגון המייצג את מגזר העצמאים והעסקים. "עצם היעדרותי מפגישה זו מדירה משולחן קבלת ההחלטות מעל 50 ארגונים המאגדים עצמאים ובעלי עסקים, שזעקתם לא תישמע ושוב יופקרו לגורלם" כתב לראש הממשלה והוסיף: "אני רואה בחומרה את הניסיון להדיר את הארגון המייצג את כלל ארגוני העצמאים בישראל מהשתתפות בדיון עם ראש הממשלה. מדובר בהתנהלות בלתי תקינה ולא אתית.
יצירת מנגנון של משטרת מחשבות, שמי שמבקר את ראש הממשלה מודר מפגישות, יצירת מנגנון לחץ על ראשי הארגונים שבמידה ויעבירו ביקורת לא יזכו לשיתוף פעולה ודיאלוג מול הממשלה - שיטות אלה נהוגות במשטרים אפלים ולא דמוקרטיים. שיטת ה"הפרד ומשול" שהנהיגו אנשי משרדך בין הארגונים כדי לייצר פילוג וויכוח האם נכון ללכת לפגישה עם ראש הממשלה – היא דבר בלתי נתפס.  נוצרה מציאות בלתי תקינה בעליל בה השתתפות של ראש ארגון מייצג בפגישה מקצועית ועניינית עם ראש הממשלה הפכה ככלי מיקוח ומנוף לחץ פסול על  דרך התנהלותו של ראש הארגון. זה פשוט תסריט בלהות של משטר דמוקרטי ומנהל תקין במדינת ישראל".  
עוד כתב כהן: "סיבוב הפרסה שעשו אנשי משרדך, שהגיע מיד לאחר הביקורת שהפגנתי כלפיי תכנית המענקים, מעלה ריח של אי תקינות שאינה הולמת את התנהלותן של מדינות נאורות ובכוונתי להילחם בכל הכח בתסריט זה של סתימת פיות אשר פוגעת בשקיפות ובניהול תקין של מדינה דמוקרטית. אני רוצה להאמין שתפעל לאלתר לתיקון העיוות האמור על מנת שהעבודה המקצועית והעניינית למתן מענה לציבור העצמאים לא תיפגע לאור הנסיבות שפורטו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה