עסקים

הבריכות וחופי הים יפתחו בסופ"ש, מחלוקת על פתיחת המסעדות

ועדת הקורונה קבעה כי אין כוונה בשלב הזה לסגור את הבריכות וחופי הים. ההנחיות בעניין חדרי הכושר יתקבלו בהמשך השבוע. נשקלת פתיחת המסעדות בישיבה בחוץ בלבד עד 50 סועדים

אילן שניג | 
חופשה תחת מגבלות (צילום unsplash, freepik)
ועדת הקורונה קבעה כי חופי הים ובריכות השחייה ישארו פתוחים בסוף השבוע. בעניין המסעדות עדיין קיימת מחלוקת, כשההצעה העומדת על השולחן היא לאפשר את פתיחתן בישיבה בחוץ בלבד עד 50 סועדים. הנושא יובא לאישור הממשלה במשאל טלפוני. 
יו"ר הקואליציה מיקי זוהר אמר מוקדם יותר היום ותמך "לפתוח את המסעדות בשטחים פתוחים, לא בשטחים סגורים, תוך כדי הקפדה על המגבלות הנדרשות". לדבריו, "היתה ישיבה שנכחתי בה עם ראשי ארגוני המסעדות. הם יכולים לחיות עם ההחלטה הזאת". לגבי הפעילות בחדרי הכושר אמר: "מעצם אופיים הם סכנה להידבקות. נבדוק שיטות ותנאים חדשים לפתיחת חדרי הכושר". על כן, גם ההנחיות בעניין חדרי הכושר טרם התקבלו.
במקרה בו לא יאשרו ההגבלות במלואן, ימומש ככל הנראה האיום של הליכוד להדיח את יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון, שהצהירה בעצמה כי "לא בטוח שהגבלות הן הפיתרון הנכון בזמן הזה", והודיעה כי היא "מוכנה לשלם את המחיר".
יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר התייחס לאפשרות הדחתה של יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון: "אין לנו משהו אישי חלילה נגד יו"ר הוועדה או החברים בוועדה, אלא מתוך חשש אמיתי לבריאות הציבור. ההחלטה שמתקבלת פה עלולה לסכן ציבור גדול מאד ומשם נובע הוויכוח וגם האירועים הפוליטיים שאנחנו עדים להם".
בכדי לשכנע את חברי הכנסת, נשלחו לוועדה סגן שר הבריאות יואב קיש והמשנה למנכ"ל המשרד הפרופ' איתמר גרוטו. "אתמול היו נתונים עם נתונים יותר טובים, ירדנו באחוז המאומתים", פתח קיש. "אני לא יודע אם יש כאן מגמה, אבל ירדנו מ-7% ל-5.5%. מציע לכולם להיזהר מלחגוג יותר מדי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה