השוק

מרד בעלי האולמות: "פותחים את הענף עם או בלי אישור הממשלה"

על רקע ההצבעה הצפויה היום על מתווה פיצוי, התאחדות בעלי אולמות האירועים שלחה מכתב בהול לרה"מ ובו הודיעו כי בכוונתם לחזור לפעילות ב-5.8 גם ללא אישור: "התעללתם בנו ובזוגות הצעירים מספיק - סיימנו לשתוק"
אילן שניג | 
אולמות אירועים (צילום pixabay)
רגע לפני ההצבעה הצפויה היום בוועדת הכספים על הפיצוי ההולם לענף אולמות האירועים, ולאחר כחמישה חודשים ללא פעילות , בעלי האולמות הודיעו כי בכוונתם לחזור לפעילות ללא אישור הממשלה  ב- 5.8. הבוקר הם שיגרו מכתב בהול לראש הממשלה וביקשו ממנו להתערב מיידית על מנת להציל את הענף. בהודעה רשמית של ההתאחדות הם תקפו את הממשלה: "התעללתם בנו ובזוגות הצעירים מספיק - סיימנו לשתוק".
במכתב שיועד לראש הממשלה הם כתבו: "יש לנו שעות מועטות לפני שהממשלה והכנסת יחרצו את גורלנו ויחסלו את ענף השמחות של ישראל. אנחנו תלויים בידיך אדוני ראש הממשלה וזקוקים לעזרתך המיידית. לא נפקיר 100 אלף משפחות שאיבדו את פרנסתם, ולא נפקיר את הזוגות הצעירים, נעמוד בהתחייבות שלנו כפי שנכפה עלינו".
ההתאחדות הודיעה על כוונתה לחזור לפעילות החל מט"ו באב,  בעוד כשבוע, במתכונת של "החתונות המתקיימות כיום ברשות הטבע והגנים וברשויות המקומיות". בהתאחדות מתחננים לחזור לפעילות בין היתר גם כדי לקיים את החוזים עליהם חתמו עם זוגות רבים שהיו צפויים להתחתן בחודשים האחרונים, אולם בשל המשבר החוזים לא התקיימו וכל הצדדים יצאו מופסדים.
היום צפויה ועדת הכספים להתכנס ולהצביע על מתווה הפיצוי לאולמות האירועים, אך בעלי האולמות טוענים כי המתווה מתעלם ממצוקתם ויביא לקריסה הסופית של הענף.  בדיונים שנערכו אתמול, התריע יו"ר הקואליציה מיקי זוהר כי המתווה שהוצג לא נותן מענה נכון לכל האולמות. בעוד שהוסכם על סכום קבוע שיגיע לבעלי האולמות, הסביר זוהר כי לא ייתכן שהסכום שיינתן לאולם שמכניס 20 מיליון שקלים יהיה הסכום שיינתן לאולם שמכניס 100 מיליון שקלים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה