עסקים

מוקי: "האומנים חיוניים לא פחות מערימת השרים הכושלת שקיבלנו"

הזמר והיוצר מוקי שנטש לפני כשבועיים את ההפגנה בבלפור, יוצא בפוסט חריף נגד הממשלה: "נחנקנו. תפתחו אותנו. ביום אחד מודיעים למאות אלפי אנשים שאין להן עבודה, אין להם פרנסה, אין להם משמעות"
אילן שניג |  5
מוקי (צילום אינסטגרם/מוקי)
מוקי חוזר למחות כנגד מדיניות הממשלה. פחות משבועיים לאחר שנטש את ההפגנה מול ביתו של נתניהו, בטענה כי מדובר ב"מפגן שנאה שמכוון באופן אישי אך ורק אל נתניהו ובני משפחתו", הזמר והיוצר יוצא בפוסט ביקורת חריף נגד הממשלה.
"אנחנו, האמנים ואנשי הצוות, תעשיית התרבות והאמנות כולה, על כל גווניה ושלוחותיה, חייבים לעמוד זקוף ולומר ביחד שדי. מספיק עם הביזיון הזה. תפתחו אותנו" הוא פותח ומוסיף "200,000 איש הלכו הביתה, תעשייה שלמה נמחקה ברגע...אמנות ותרבות הם הנשמה של העם הזה, המקום הזה, העולם הזה. נחנקנו".
הזמר והיוצר יוצא נגד ההחלטה להשאיר את עולם התרבות סגור בעוד שאר המשק נפתח: "אמנות ותרבות הם הנשמה של העם הזה, המקום הזה, העולם הזה. נחנקנו. תפתחו אותנו. ביום אחד מודיעים למאות אלפי אנשים שאין להן עבודה, אין להם פרנסה, אין להם משמעות. תפתחו אותנו". ומוסיף "אין מוזיקה. מה זה? איך יכול להיות עולם בלי מוזיקה? בלי שיר? בלי מנגינה? בלי מילים שמלטפות את הלב, בלי קצב שירומם את הנפש? בלי לרקוד לקפוץ לצעוק לבכות עם הלב? אתם יודעים מה? חלאס! מספיק! אנחנו חייבים ששוק התרבות והאמנות ייפתח מחדש! כמו המסעדות, החופים, בתי המלון, הפארקים, חדרי הכושר, בתי הכנסת. תפתחו אותנו".
 

אנחנו, האמנים ואנשי הצוות, תעשיית התרבות והאמנות כולה, על כל גווניה ושלוחותיה, חייבים לעמוד זקוף ולומר ביחד שדי. מספיק...

פורסם על ידי ‏Mooki - מוקי‏ ב- יום שני, 27 ביולי 2020

מוקי ממשיך במתקפה ומכוון את חיציו לממשלה ולביטוח הלאומי: "להמשיך ולהשאיר אותנו סגורים זה פשע חברתי, כלכלי, אנושי ותרבותי. תפתחו אותנו. אתם יודעים מה? כל המצקצקים, המזלזלים, המציקים, השונאים – מדובר פה בשוק שמשלם למדינה הרבה מליונים בשנה והמדינה מצידה לא ממלאת את חלקה בעסקה. אני ועוד אלפים כמוני משלמים במשך עשרות שנים מיסים וביטוח לאומי של אלוהים יודע כמה – וזה המון, 50 אחוז שותפות לעזאזל. אז למה כשהמדינה סוגרת לי את העסק היא לא מפצה אותי? לא מחזירה אגורה מהמיליונים ששילמתי מגיל 18 ועד היום, כל חודש כמו שעון".
והוא מסכם את המסר במילים חריפות: "אנחנו נגמרים פה, אתם לא קולטים? האומנים, היוצרים – חיוניים לא פחות, אם לא יותר – מערימת השרים הכושלת והאינסופית הזו שקיבלנו, למשל. יותר מהנחות והחזרי מס לראש הממשלה, נכון? איפה הכסף? איפה השכל? לאן נוליך את החרפה?".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הצורך בכם
  יהודי 07/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה לא נחוץ לך תעבוד עצלן אין כסף לקנות חומר קצת ציצמו אותך ולא נוח לך היתרגלתם לכסף קל לך תחפס עבודה ותפסיק להיתבכין ועוד פעם אתם לא חסרים לאף אחד ולהשוות לשרים בכנסת עליך נאמר בור ועם הארץ אם לא תפורסם התגובה נבין את הנגיעה שלכם
  סגור
 • 4.
  צודק
  צודק 07/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צודק מוקי, אכן ערימת שרים כושלת יש לנו
  סגור
 • 3.
  תכלס אתה לא מעניין אף אחד. ביביסט סמוי.
  מפגין בבלפור 07/2020/29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נראה לך שנשכח את דברי ההבל על המפגינים נגד הרשע?????? אז יאללה.
  סגור
 • 2.
  תבדקו
  גילי 07/2020/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אול הוא גם הוא קיבל את ההוראה מאילן שילוח.
  סגור
 • 1.
  הבין את טעותו
  ניב 07/2020/28
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ומחשש לחוסר יכולת להתפרנס בעתיד, שינה עת גרסתו בהתאם לקו שהונחה ע"י הבוסים של התעשיה בארץ. כי גם בשמאל אסור להשמיע דיעות מנוגדות מאלה של המלך.
  סגור