השוק

לא ממריאים: "גלובל כנפיים" הפסידה 18 מיליון דולר בחציון הראשון של השנה

החברה בבעלותם של תמי ודדי בורוביץ', ספגה ירידה של 9% בהכנסות וירידה של 21% ברווח הגולמי. נראה שמשבר הקורונה קיצץ את הכנפיים

ניר קומם | 
תמר מוזס בורוביץ' (צילום פייסבוק/ אל על- סיון פרג', גיא ברנע מתוך אתר פיקיויקי)
משפחת בורוביץ', המחזיקה באמצעות חברת "כנפיים אחזקות", חברת האם של "גלובל כנפיים ליסינג", בכ-38.33% מאל-על, סופגת מכה חדשה עם פרסום ההפסדים בחציון האחרון. תמי מוזס-בורוביץ' ובן זוגה דדי בורוביץ', מדווחים על הפסדים בחברת "גלובל כנפיים ליסינג". החברה עוסקת ברכישת, החכרת ומכירת מטוסי נוסעים מסחריים ומחזיקה כיום שמונה מטוסים, מהם שבעה מוחכרים לחמישה לקוחות שונים בארבע יבשות. הדו"חות הכספיים של גלובל כנפיים משקפים את המצב הרעוע בו עומד שוק התעופה כולו, ומציבים אתגרים לבני הזוג בורוביץ'.
בדיווח החברה לבורסה שפורסם אמש, התייחסו בפירוט למשבר הקורונה. מחד, נכתב: "תחום התעופה העולמית חווה משבר בקנה מידה שלא היה מעודו, והנזק האדיר אשר נגרם לענף התעופה משליך באופן ישיר על ענף מחכירי המטוסים אליו משתייכת החברה". מאידך, הובע צוהר לתקווה לשינוי בתחזית הקודרת, שכן "בעת האחרונה החלו מדינות ברחבי העולם בהסרה של מגבלות וביישום תוכניות חזרה לפעילות, לרבות בכל הנוגע לתעופה", כך שייתכן כי צפויות גם הזדמנויות בעקבות שינויי מדיניות פתיחת השמים במדינות רבות בעולם.

הכנסות החברה הצטמצמו ב- 9% לסכום העומד על 13.2 מיליון דולר, בין היתר עקב ירידה בערך המטוסים שהיא מחכירה. עם זאת, בהמשך הדו"ח מצוין כי כלל לקוחות החברה עמדו באופן מלא בתשלומים התקופתיים מכוח הסכמי החכירה עם החברה, פרט לחברת "virgin Australia", הלקוח המהותי ביותר בחברה, אשר החל ממאי 2020 חדלה לשלם דמי חכירה בעקבות כניסתה להליכים תחת ניהול מיוחד, ולא צפויה לספק תקבולים מהותיים ל"גלובל כנפיים".
ההפסדים מסתכמים ב- 18 מיליון דולר, רובם ברבעון הראשון, וברבעון השני ההפסדים מסתכמים ב- 2 מיליון דולר סך הכל. עוד בהפסדים, מניית החברה איבדה מתחילת 2020 מעל 57% משווייה, באופן המביע את שווי השוק הנוכחי המצומצם בימים אלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה