השוק

רכישת אל-על: האם איש הנדל"ן מאיר גורוביץ יפוצץ את התכניות של אלי רוזנברג?

איש הנדל"ן הגיש למזכירות אל-על בקשה להיתר החזקה של 25% עד 40% בחברה. מדובר במתחרה לאלי רוזנברג שקיבל היתר מרשות החברות הממשלתיות לרכוש 45% מאל-על תמורת 75 מיליון דולר
אנגלינה יוסים |  2
קני רוזנברג (צילום יוטיוב Centers Health Care, פייסבוק/אל על/ Yochai Mossi)
איש העסקים הישראלי-בריטי מאיר גורוביץ הגיש למזכירות אל-על בקשה להיתר החזקה של 25% עד 40% בחברה. מדובר בשלב מקדים לרכישת מניות של אל-על, מזכירות אל-על העבירה את בקשתו של גורוביץ לרשות החברות הממשלתיות בראשות יעקב קוינט. גורוביץ טרם הציע מחיר על מניות החברה.
איש העסקים החרדי גורוביץ בן ה-65 מתגורר בארצות הברית ועוסק בנדל"ן מניב בישראל ובבריטניה. גורוביץ מעוניין להשקיע באל על משום שהוא מעריך שבעקבות הסכמי העבודה שנחתמו לאחרונה עם 4 ועדי העובדים שלה, החברה נהפכה להשקעה מעניינת, בכפוף לחזרתה ללוח טיסות סדיר בעתיד נראה לעין. גורביץ מיוצג בארץ על ידי עו"ד רונן ציטבר ממשרד ציטבר גלאור ושות' ומשה דבי משרד יחסי הציבור דבי תקשורת.
ההצעה של גורוביץ מתחרה בהצעת הרכישה של אלי רוזנברג, בנו של איש הנדל"ן האמריקני קני רוזנברג, שלאחרונה קיבל היתר מרשות החברות הממשלתיות לרכוש 45% מחברת אל-על תמורת 75 מיליון דולר.
דירקטוריון אל-על שלח בתגובה מכתב הדורש הבהרות לגבי הונאת ביטוח, כביכול, ביצעה רשת הסיעוד בבעלותו של קני רוזנברג, אביו של אלי רוזנברג. במכתב הרשמי דרש הדירקטוריון הבהרה לגבי ההסדר אליו הגיע קני רוזנברג מול ממשלת ארצות הברית בפרשת הונאת הביטוח, וקבלת עותק ממנו. בנוסף מבקשים לדעת האם אלי רוזנברג רוכש את החברה בשם אביו.

האם אלי רוזנברג רוכש את החברה בשם אביו? (איש העסקים קני רוזנברג)
רוזנברג, הוא צעיר בן 30 שעלה לישראל לפני מספר שנים ומתגורר בירושלים. רוזנברג פנה באמצעות תא"ל במיל' ראם עמינח כדי שיקדם עבורו את רכישת אל-על, אך חברת כנפיים, המחזיקה באל-על, הדפה את הצעתו לרכישה  בעבר, אך כעת לאחר אישור רשות החברות הממשלתיות לא נראה כי יש לה ברירה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שיפצה קודם את מחזיקי אג"ח ארזים
  יעקב 08/2020/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להם עשה תספרת מטורפת.
  סגור
 • 1.
  מאיפה הם צצו פתאום
  גבי 08/2020/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העולם החרדי התעורר לפתע כדי לרכוש את אל על. מענין איזו סוכריה ימצאו על ידי רכישתה. הרי ידוע שהחרדים היושבים בגלות לא עושים זאת מאהבת הארץ והמדינה.
  סגור