השוק

המלחמה בין יו"ר מגדל ביטוח לבעל השליטה מחריפה: דירקטור מקורב לאליהו התפטר

על פי הערכות, במקומו צפוי להיכנס מוטי רוזן, אותו מייעד בעל השליטה, שלמה אליהו, לתפקיד יו"ר החברה. המהלך צפוי להוביל לעימות מול המפקח על הביטוח
אנגלינה יוסים |  1
שלמה אליהו, ניר גלעד (צילום יחצ סיון פרג)
המלחמה בין יו"ר מגדל ביטוח, ניר גלעד לבעל השליטה בחברה, שלמה אליהו מחריפה: גבי פיקר המקורב לאליהו התפטר היום (חמישי) מתפקידו כדיקרטור במגדל ביטוח. פיקר נחשב לאיש אמונו של אליהו והתפטר עקב המשבר בין אליהו שרוצה לפטר את גלעד. על פי הערכות, במקומו ייכנס מוטי רוזן, הדירקטור שאותו מייעד אליהו לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח במקומו של ניר גלעד.
המהלך צפוי להוביל לעימות מול המפקח על הביטוח, משה ברקת. בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, רצה  לפטר את ניר גלעד מתפקידו כיו"ר מגדל חברה לביטוח לאחר שטען כ חושש שגלעד מתכנן להשתלט עליה. בתגובה, הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, משה ברקת, עצר את המהלך של אליהו כיוון שמדובר ביו"ר חמישי שמפוטר בשבע השנים האחרונות. ברקת תומך בהמשך כהונתו של גלעד ולא אפשר לדירטקוריון מגדל אחזקות שמחזיקה במניות מגדל ביטוח להדיח את גלעד.
הויכוח בין אליהו לברקת החריף לאחר שברקת אמר כי עליו להתפטר מאחד משני תפקידיו: יו"ר מגדל אחזקות או דירקטור במגדל ביטוח, בטענה לניגוד עניינים. בתגובה אליהו אמר כי לברקת אין סמכות לדרוש את פיטוריו.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ציד מכשפות
  משה 11/2020/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברקת המשועמם תפס את הפראייר התורן. התופעה של בעל שליטה שעושה כבשלו בחברות ביטוח נפוצה מאוד. המבורגר וגריפל עושים מה שהם רוצים ומפעילים בובות בתור מנכ"לים וברקת לא עושה דבר.
  סגור