השוק

מחוסרת בית: משבר הקורונה חתך 67% מהכנסות Airbnb ברבעון השני

הכנסותיה צנחו ב-335 מיליון דולר בהשוואה למיליארד דולר בשנה שעברה. החברה נאלצה לפטר לאחרונה כ-1,900 עובדים, כשהיא מתכוננת להנפקה 
רועי בהריר-פרל | 
airbnb
הכנסותיה של ענקית השכרת הנכסים לטווח קצר Airbnb צנחו במהלך הרבעון השני של 2020 בלא פחות מ-67% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בסך הכל, הכניסה החברה במהלך התקופה שבין בין אפריל ליולי השנה 335 מיליון דולר - כשליש מהכנסותיה בתקופה המקבילה בשנה שעברה, שעמדו על כמיליארד דולר.
למרות זאת, באייר.בי.אן.בי ממשיכים להתכונן להנפקה שתוכננה מראש לפני פרוץ משבר הקורונה העולמי ובימים האחרונים אף דווח כי החברה תגיש בהמשך החודש (אוגוסט) את הניירת הראשונית ואת התשקיף לקראת הפיכתה לציבורית. למעשה, ההנפקה כבר הייתה אמורה להתרחש מוקדם יותר השנה, אלא שאז הגיח לעולם קוביד19 והמועד נדחה. הצורך להגיע להנפקה כמה שיותר מהר למרות המצב הקשה שאליו נקלעה החברה נובע מלחץ של בעלי האופציות הוותיקים, שכן הן עומדות לפוג בקרוב וניתן לממשן רק לאחר הנפקה ציבורית.
מנכ"ל החברה בריאן צ'סקי הזהיר עוד במאי השנה כי סך כל ההכנסות שלה בשנת 2020 צפוי לעמוד על כמחצית מזה של שנה שעברה. בתוך כך, פיטרה אייר.בי.אן.בי 25% מעובדיה, סיימה את התקשרותה עם מאות פרילנסרים, הקפיאה לחלוטין את מסעות הפרסום ולוותה 2 מיליארד דולר בניסיון להתמודד עם השלכות המגפה.
בדו"ח הרבעוני האחרון, בנוסף לצניחה בהכנסות, הצהירה החברה על הפסדי ענק של 400 מיליון דולר - זאת, לפני ריבית, מסים וחישוב דמי הפיצויים ל-1,900 העובדים שפוטרו. בתחילת המשבר, כזכור, החברה נאלצה להתמודד גם עם מחאה מתוקשרת של בעלי הנכסים שעובדים עמה, שזעמו על כך שהיא אפשרה לאורחים לבטל הזמנות ללא קנס. נכון להיום, אותם מארחים עדיין טוענים שהחברה חייבת להם כסף.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה