השוק

איתנה מול הקורונה: בזק צומחת ומחלקת לבעלי המניות 270 מיליון שקל

'בזק' מדווחת על צמיחה ברבעון השני ועל הכנסות בגובה של 2.15 מיליארד שקל; עם תכניות לשירותי G5 ופריסת סיבים אופטיים – 'בזק' שועטת קדימה

ניר קומם |  3
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק (צילום טוויטר/בזק)
משבר הקורונה, על כלל הגבלות התנועה, התעסוקה והקיטון שכלל המשק חווה, לא הצליח לעצור את ענקית התקשורת 'בזק', שפרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020. קבוצת 'בזק', המחזיקה בבעלות של 'בזק' בינלאומי, וואלה! תקשורת, חברת הלוויין 'yes', ו'פלאפון תקשורת' כמעט ולא נחשפה לסיכוני המשבר ואף ניצלה אותו כדי לצמוח ולקדם את תשתיותיה ברחבי המדינה.
הכנסות הקבוצה ברבעון השני של שנת 2020 הסתכמו בכ-2.15 מיליארד שקל בהשוואה לכ-2.22 מיליארד שקל ברבעון השני אשתקד, ירידה של כ-3.1%. הירידה בהכנסות נבעה מקיטון בהכנסות חברות הבת – 'בזק' בינלאומי, 'yes' ו'פלאפון', אך הירידה קוזזה בחלקה ע"י עלייה בהכנסות ב'בזק' הקווי.
הרווח הנקי ברבעון השני של שנת 2020 הסתכם בכ-270 מיליון שקל, לעומת הפסד בסך 1.57 מיליארד שקל ברבעון השני אשתקד, אשר אירע בעקבות מחיקת נכס מס של 'yes' בשווי של 1.2 מיליארד שקל, וירידת שווי בחברת הבת פלאפון של כמיליארד שקל בשנה שעברה. העלייה ברווח הנקי נבעה בעיקר מהגידול ברווח התפעולי, שהסתכם ברבעון המדובר בכ-512 מיליון שקל.
הכנסותיה של 'בזק קווי' הגיעו לכדי 1.04 מיליארד שקל, ועלו ב- 2.4%. משבר הקורונה, שהשאיר את האזרחים בבתים, תרם לגידול בכמות לקוחות האינטרנט, לראשונה מזה 5 שנים. כיום החברה מספקת אינטרנט ל-991 אלף מנויים.

(קרדיט: freepic)
חברות הבת – פלאפון, yes ובזק בינלאומי
הרבעון השני הסתכם אמנם בצמיחה עבור שלוש חברות הבת, אך הרווחים מועטים בהשוואה לרבעון המקביל. חברת 'פלאפון' גדלה בכ-9,000 מנויים, ועומדת כיום על כ-2.376 מיליון מנויים לחברה. הכנסותיה של 'פלאפון' הסתכמו בכ-535 מיליון שקל, קיטון של 6.1% בלבד בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הרווח הנקי של החברה מסתכם הרבעון במיליון שקל, ומהווה ירידה של 50% בהשוואה לרווחי הרבעון המקביל – 2 מיליון שקל בלבד. חברת yes היא הצומחת הגדולה מבין השלוש – מהפסד של 27 מיליון שקל ברבעון המקביל לרווח של 18 מיליון שקל ברבעון החולף. בנוסף, היא צירפה כ-1,200 מנויים לשירותיה ברבעון החולף, והצליחה להעביר כ-15% מכלל לקוחותיה לתשתית מבוססת IP. 'בזק בינלאומי' מסכמת הכנסה של 314 מיליון שקל, כאשר הרווח הנקי מסתכם ב-21 מיליון שקל, עלייה של 110% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מתחילת השנה, הרווח הנקי של 'בזק' בינלאומי עומד על 48 מיליון שקל.
התחזית ל-2020: G5 וסיבים אופטיים
הדו"ח שפורסם כולל גם תחזית לשנת 2020, על אף אי הוודאות במשק כתוצאה ממגפת הקורונה: החברה צופה רווח נקי לבעלי המניות בסך של 950 מיליון שקל. 'בזק' צופה פיתוח תשתיות נרחב בשנה הקרובה – גידול בכמות מנויי האינטרנט כתוצאה ממשבר הקורונה, השקת רשת סלולר מדור 5 (G5) על ידי חברת 'פלאפון', ופריסת סיבים אופטיים כחלק מפרויקט משותף עם משרד התקשורת. מנכ"ל 'בזק', דודו מזרחי, מוסר כי "ישנה התקדמות משמעותית במאמצים הרגולטוריים לאשר את מתווה הסיבים האופטיים של 'בזק'", מוסר מנכ"ל 'בזק', דודו מזרחי. "לכניסה של 'בזק' לתחום הסיבים האופטיים תהיינה השפעות מרחיקות לכת על 'בזק' והמשק הישראלי כולו והיא תאפשר למיליוני לקוחות בכל רחבי ישראל ליהנות מקצבי אינטרנט אולטרה מהירים ותהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת".
"ברבעון השני של השנה הצליחה קבוצת 'בזק', באמצעות עבודה שיטתית של התייעלות ובמקביל פיתוח מקורות ההכנסה, לייצר תוצאות כספיות חזקות", סיכם דוד גרנות, יו"ר הדירקטוריון הזמני של 'בזק'. "כל אלו מציבים את הקבוצה בעמדת זינוק מצויינת לקראת אתגרי השוק העתידיים, תוך שמירה על היתרון הטכנולוגי והשירותי של החברות בקבוצה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה עם חוק הסלולר? מה קורה עם סיפור האנטנות המטורף של 5G (ל"ת)
  משה 08/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  בזק לא מחלקת דיבידנד כרגע (ל"ת)
  בזק 08/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ומה עם המשקיעים?
  דן 08/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בושה
  סגור