השוק

האקזיט בדרך: מיטב דש תמכור את החזקותיה בקרן האשראי ליקווידיטי בכ-23 מיליון דולר

בית ההשקעות מנהל משא ומתן עם קרן הון סיכון אמריקאית וצפוי לאבד את השליטה בחברת האשראי במידה והעסקה תצא לפועל, שנתיים וחצי מאז הקמת ליקווידיטי
רועי בהריר-פרל | 
אילן רביב מנכל מיטב דש (צילום רמי זרנגר)
אקזיט גדול בדרך: בית ההשקעות מיטב דש עבר מתקדם בצעדי ענק לקראת חתימה על מכירת החזקותיו בחברת האשראי ליקווידיטי קפיטל לקרן הון סיכון אמריקאית ששמה בשלב זה עדיין חסוי. זאת, שנתיים וחצי בלבד לאחר הקמתה של ליקווידיטי. הקרן האמריקאית צפויה להשקיע בסך הכל כ-23 מיליון דולר בליקווידיטי באמצעות רכישת מניות של בית ההשקעות הישראלי.
הרווח של מיטב דש מהעסקה צפוי להיות, על פי גורמים בבית השקעות, "משמעותי ביותר". כיום, יש לציין, היא מחזיקה ב-54% ממניות ליקוידיטי - מה שהופך אותה לבעלת השליטה. אם וכאשר העסקה תיחתם, מיטב דש מן הסתם תאבד את הבעלות על חברת האשראי. האחרונה עוסקת בעיקר בסיפוק פתרונות אשראי לחברות היי-טק עם מחזור הכנסות של 30 עד 300 מיליון דולר בשנה ושיעורי צמיחה גבוהים באמצעות רכישת הכנסות עתידיות שלהן.
כיום, בנוסף למיטב דש, מחזיקים במניות החברה היזמים ירון סלע ורון דניאל, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב ועובדי הקרן. עד היום, ליקווידיטי קיבלה פניות מיותר מ-2,000 חברות, ביצעה ב-600 מהן בדיקות נאותות והשקיעה ב-14 מהן בהיקף ממוצע של 30 מיליון דולר לחברה. בין החברות שבהן השקיעה ליקווידיטי נמצאים גופים עסקיים מובילים מארצות הברית, בריטניה וישראל, שהפקידו בידי מערכת הבינה המלאכותית שלה את תוכניותיהם העסקיות ואת הצפי לתזרימי המזומנים אצלם בשנים הבאות.
העסקה עדיין לא נחתמה ובמיטב דש מסבירים כי עדיין ישנם כמה וכמה מכשולים בדרך - לרבות כאלה שנגזרים ממצבו העגום של שוק ההון העולמי בעקבות מגפת הקורונה. ואולם, המנייה של בית ההשקעות כבר מגיבה לדיווחים: זמן קצר לאחר הופעת הפרסומים על העסקה המתקרבת, היא זינקה ב-7.5% עד לערך של 127.7 אג'. לאחר מכן, היא התייצבה על 121 אג' - ערכה ברגע כתיבת שורות אלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה