השוק

קרן ארבל תשקיע 450 מיליון שקל ותיכנס כשותפה בדלק ישראל

אייל ההון יצחק תשובה ממשיך לגייס משקיעים כדי להחזיר את חובות הענק שנקלע אליהם: קרן ארבל תיכנס כשותפה עם רוב בדירקטוריון של חברת 'דלק ישראל' ותחזיק ב-20% ממניות החברה
ניר קומם | 
יצחק תשובה (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של יצחק תשובה)
קבוצת דלק, אשר נמצאת בחובות של כ-6.5 מיליארד שקל לבנקים ולמחזיקי האג"ח, החליטה לוותר על הבעלות המלאה על חברת הבת – דלק ישראל – ולצרף כשותפה את קרן ארבל, בתמורה ל-450 מיליון שקלים. הבוקר חתמו שתי השותפות על מזכר הבנות, לפיו הקרן תהנה מתשואה שנתית של 10% בחמש השנים הקרובות אשר תמומן באמצעות חלוקת דיבידנדים של רווחי דלק ישראל. קרן ארבל תחזיק ברוב בדירקטוריון החברה וכן תחזיק ב-20% ממניות החברה בתום חמש שנות ההשקעה.
בתקופת שיתוף הפעולה, הצדדים מתכננים להכין את דלק ישראל לקראת הנפקה לציבור. דה פקטו, זכויות הניהול תעבורנה לשותף הכללי של הקרן שינהל אותה באמצעות דירקטוריון החברה. עם זאת, מנכ"ל דלק המכהן, בועז צ'צ'יק, ימשיך בתפקידו. העסקה, שצפויה להיות מושלמת בתוך 30 ימים, תאפשר ליצחק תשובה לשמר את השליטה בחברת הבת, ליהנות מהשבחה בפעילות החברה בזכות מעורבות קרן ארבל בהנהגתה, וכן תספק תזרים כספים אשר משמעותי לחברה בטווח הקצר.
קרן ארבל, שנוסדה ומנוהלת על ידי אמיר הסל וגבי לב, מתמקדת במימון חברות ישראליות פרטיות בגודל בינוני ובמימון פרויקטים ונכסים. היקפה נכסיה עולה על מיליארד שקלים.
תשובה מגייס חברים
קבוצת דלק של יצחק תשובה מנסה להיחלץ בימים אלו מהבור הכלכלי אליו נקלעה במשבר הקורונה, שאיבדה כ-86% מערכה מתחילת השנה. בחודשים האחרונים נראה כי איש העסקים יצחק תשובה מצרף משקיעים חדשים להשקעותיו. רק בשבוע שעבר רכש איש העסקים משה חוגג מניות של קבוצת דלק בהיקף של 25-30 מיליון שקלים, המהווים 2% ממניות הקבוצה. בנוסף, תשובה מרכז מאמץ לממש נכסים כדי להחזיר את חובותיו: תשובה מכר את פרויקט אלעד ישראל מגורים לקרן ג'י.טי.אל.וי תמורת 198 מיליון שקל, וכן מכר שני מגרשים בצפון תל אביב ולקבוצת חג'ג' ודמרי ב-380 מיליון שקל. בנוסף, תשובה מימש את מרבית נכסי אלעד קנדה, ומכר את החברה לקבוצה הקנדית רסטר מנג'מנט בסכום של כ-1.3 מיליארד שקלים.
האם מדובר בעסקה האחרונה שתביא סוף סוף להחזרת החובות וליציבותו של תשובה? כנראה שלא.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה