השוק

כלל ביטוח צלחה את הרבעון השני ברווח, אך הפסידה בגדול בחציון של 2020

הכנסות של כ-350 מיליון שקל לתיק הנוסטרו של החברה לצד עלייה בשווקי ההון אשר מיתנה את ההפסדים, הובילו את כלל לסכם רבעון שני מוצלח. בסוף השבוע סיים היו"ר דני נוה את תפקידו
שרון טל |  1
דני נווה יו"ר כלל ביטוח, יורם נווה מנכ"ל כלל (צילום מתוך יוטיוב כלכליסט, מתוך עמוד הפייסבוק של יורם נווה)
כלל ביטוח יכולה לסכם את הרבעון השני בהצלחה יחסית: החברה רשמה רווח כולל של כ-134 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-48 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. את ההצלחה רושמת כלל הודות לרווח של מאות מיליוני שקלים בתיק ההשקעות (נוסטרו) שלה, שצמח משמעותית ברבעון השני של הקורונה.
בעוד שברבעון הראשון לשנת 2020 ,נרשמו הפסדי השקעות בתיקי הנוסטרו בסך של כ-550 מיליוני שקל, ברבעון השני לשנת 2020 חלה עלייה בשווקי ההון אשר מיתנה את ההפסדים, ונרשמו הכנסות מהשקעות בסך של כ-500 מיליון שקל. בנוסף, חלה עלייה נוספת בשווקי ההון, ונרשמו הכנסות מהשקעות בתיקי הנוסטרו בסך של כ-350 מיליון שקל לפני מס.
נוכח משבר הקורונה, כלל יצאה לתכנית התייעלות שכללה הוצאת 750 עובדים לחל"ת מה שהוביל לחיסכון של 214 מיליון שקל בהוצאות החברה, והיא צפויה להשלים קיצוץ של 100 משרות עד סוף שנת 2020.
מנגד, החברה רשמה הפסד של 356 מיליון שקל בחציון של 2020, נוכח הפסדים שספגה במשבר הקורונה. בדוחות הכספיים של החברה צוין כי בשלב זה, לא ניתן להעריך את השלכות העליות בשווקים הפיננסים על תוצאות הרבעון השלישי לשנת 2020 ועל יחס כושר פירעון כלכלי, וזאת בין היתר, בהתייחס להמשך ההתפתחויות בשווקים הפיננסים עד לסוף הרבעון השלישי לשנת 2020.
בחודשים האחרונים התחוללה סערה של ממש בכלל ביטוח, לאחר שנודע כי היו"ר דני נוה פעל להדחת המנכ"ל יורם נוה יחד עם בעלי מניות נוספים בחברה. הדבר אף גרר התערבות של הממונה משה ברקת, ולסערה תקשורתית סביב החברה. בהמשך לכך הודיע היו"ר דני נוה כי אין בכוונתנו לפעול לחדש את כהונתו באסיפות הבאות של כלל ובסוף השבוע סיים את תפקידו כיו"ר החברה.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ספירת מלאי
  רוני 08/2020/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  14 משנים למנכל ואין ספור סמנכלים.... ועוד מנהלים ומנהלים
  סגור