השוק

או.פי.סי אנרגיה של עידן עופר תרכוש חברה לאנרגיות מתחדשות בכ-800 מיליון דולר

או.פי.סי חתמה על מכתב כוונות לרכישת CPV האמריקאית, אחת מהחברות המובילות בארה"ב בתחום ייצור החשמל הפרטי. מנכ"ל החברה גיורא אלמוגי: "העסקה תהפוך את CPV לפלטפורמת ההשקעות וההתרחבות של או.פי.סי בארה"ב"
שרון טל | 
עידן עופר (צילום יחצ)
חברת או.פי.סי אנרגיה בשליטת איש העסקים עידן עופר, מדווחת היום על מהלך אסטרטגי, המכניס אותה לפעילות משמעותית לשוק האנרגיה בארה"ב. החברה חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בחברת CPV האמריקאית, בהשקעה הנאמדת ב-700-800 מיליון דולר, שחלקה מיועדת גם להשקעה בפרויקטים העתידיים של החברה האמריקאית. העיסקה כפופה עדיין למספר אישורים, ולהשלמת תהליך המו"מ בין הצדדים.
CPV היא מהחברות המובילות בארה"ב בתחום ייצור החשמל הפרטי. החברה יזמה והקימה במהלך שנות פעילותה תחנות כוח בהספק כולל של כ-14,800 מגה וואט, מתוכם כ-4,850 מגה וואט באנרגיית רוח. כמו כן, החברה עוסקת בפיתוח והקמה של תחנות כח קונבנציונאליות ואנרגיות מתחדשות, ומחזיקה עם שותפיה ב-6 תחנות כוח פעילות  מבוססות גז טבעי ואנרגיית רוח, שחלקה בהן עומד על כ-1,400 מגה וואט, הממוקמות ברובן בצפון מזרח ארה"ב בשווקים המרכזיים.
לפי הודעת החברה, בכוונת או.פי.סי לבצע את הרכישה ביחד עם שותפים מוסדיים/פיננסיים ישראליים, שישתתפו בהיקף של כ-30% ברכישת CPV; החברה מנהלת מו"מ עם כלל, מגדל ופועלים שוקי הון להקמת השותפות האמורה ולהשתתפותם בהשקעה. בחברה מצהירים כי בכוונתם להתמקד  ולהרחיב את פעילות ייצור החשמל שלהם בארה"ב באמצעות הפלטפורמה הנרכשת והרחבת הפעילות של CPV, בעיקר בתחום 'החשמל הירוק'.
גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה: "אנו רואים את השוק האמריקאי כאחד משוקי היעד האסטרטגיים של או.פי.סי, שכן ארה"ב ניצבת בפני תנופת פיתוח של אנרגיות מתחדשות, במקביל למגמות של גריטת פחם והקמת תחנות כוח יעילות המונעות בגז טבעי מסיבות כלכליות וסביבתיות. הרכישה, כאשר תושלם, תהפוך את CPV לפלטפורמת ההשקעות וההתרחבות של או.פי.סי בארה"ב, ותסייע לחברה לצמוח ולהרחיב את פעילותה תוך גיוון מקורות ההכנסה של החברה למספר תחומים, רגולציות ומדינות.  העסקה גם מכניסה את או.פי.סי באופן ישיר לתחומי האנרגיה הירוקה, ובעיקר לתחומי האנרגיה הסולארית ואנרגיית הרוח, המסומנים כחלק ממנועי הצמיחה המשמעותיים שלה, במקביל לתחנות הגז הטבעי שברשותה".


גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה. צילום מאתר החברה ו-CPVFAIRVIEW
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה