השוק

מרחק קילומטר מהבית והתקהלות של עד 20 איש: ההגבלות המלאות לסגר

סגר חגי תשרי נכנס לתוקף בשעה 14:00 ובשלב זה צפוי להימשך כשלושה שבועות. ניתן לצאת לפעילות ספורטיבית ללא הגבלת מרחק ולהגיע לנתב"ג לצורך טיסה. בני משפחה מדרגה ראשונה יורשו להגיע לאזכרות לחללי מלחמת יום כיפור
מערכת ice | 
סגר בחגי תשרי
בשעה 14:00 נכנס סגר חגי תשרי לתוקף, והוא צפוי להימשך כשלושה שבועות. הממשלה אישרה הלילה במשאל טלפוני את הרחבת המרחק המותר ליציאה מהבית – מ-500 מטרים לקילומטר. אלו הן ההגבלות:
יציאה ממקום המגורים
מותרת יציאה ממקום המגורים למרחק של עד 1,000 מטרים בלבד. ניתן לצאת מעבר לטווח ה-1,000 מטרים לאחת מהמטרות הבאות: הגעה של עובד/חייל למקום עבודתו, הצטיידות בתרופות, במזון ובמוצרים ושירותים חיוניים, סיוע לאדם בעל קושי או מצוקה, קבלת טיפול רפואי, טיפול פסיכולוגי, טיפול ברפואה משלימה ויציאה למסגרות רווחה ולטיפול סוציאלי. כמו כן, מותרת יציאה לכנסת/להפגנה/להליך משפטי/לתרומת דם.

יציאה לפעילות ספורטיבית של יחיד או של מי שגרים יחד מותרת ללא הגבלת מרחק, ובתנאי שהיציאה היא ממקום המגורים, שלא באמצעות רכב. מותרת היציאה להשתתפות בהלוויה או ברית, לשם טיפול חיוני בבעלי חיים, וכן לנתב"ג לצורך טיסה מחוץ לישראל - 8 שעות טרם הטיסה.

מותרת העברה של קטין בין הורים שלא חיים יחד, או העברת קטין להשגחת אדם אחר, שלו הורה יחיד שיוצא לצורך חיוני. מותרת הגעה למסגרת יום חינוכית שפעילותה אושרה (חינוך מיוחד, ילדי עובדים חיוניים).

מותרת יציאת דיירים במסגרות רווחה, בעלי מוגבלות, לביקורים אצל קרובי משפחה מדרגה ראשונה, וביקורים של בני המשפחה במסגרות. מותרת יציאה של בני משפחה מדרגה ראשונה לאזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים (לבקשת שר הביטחון בני גנץ).

מותרת יציאת אישה לטבילה במקווה, ויציאה של בעל תפילה (חזן או תוקע בשופר) שקיבל אישור לכך מהמשרד לשירותי דת לשם השתתפות בתפילות הימים הנוראים. יציאה לתפילה כפופה להגבלת המרחק של 1,000 מטרים ממקום המגורים.החל מ-23 בספטמבר ועד ה-1 באוקטובר - מותרת יציאה גם לצורך רכישת ארבעת המינים, מוצרים לבניית סוכה ולקיום מנהג כפרות. כמו כן, במסגרת תקופה זו מותרת פתיחה של מקום למכירת הנ"ל או מקום המשמש לקיום מנהג כפרות.

שהייה מחוץ למקום המגורים
חל איסור על שהייה בבית מגורים של אדם אחר, שלא למטרה מותרת כגון ביצוע עבודה, או סיוע לאדם בעל קושי. כמו כן, חל איסור על שהייה בחוף ים, למעט לצורך ביצוע פעילות ספורט (של אדם יחיד/אנשים הגרים יחד, בהגעה ממקום המגורים ולא באמצעות רכב).

הגבלות במרחב הציבורי
חל איסור התקהלות - עד 10 אנשים במבנה ו-20 בשטח פתוח. יש לשמור מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם ככל הניתן. מספר נוסעים ברכב יהיה עד שלושה אנשים, למעט אנשים הגרים יחד, ונוסע נוסף בכל ספסל אחורי שקיים ברכב.

הגבלות על מסחר
חל איסור על פתיחת עסקים ומקומות הפתוחים לציבור (כולל מסחר, מסעדות, בריכות שחייה, מכון כושר, מספרה, מכון יופי, מקומות בילוי ופנאי, בתי מלון) וכן קבלת קהל במקומות עבודה. אין הגבלה לעובד להיכנס לעסק, שלא לצורך פתיחה לציבור.

מי שיוחרגו הן חנויות חיוניות: חנויות מזון, אופטיקה, בית מרקחת ומוצרי היגיינה, מוצרים לתחזוקת הבית, מכבסה, מוצרי תקשורת ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים. מותרת קבלת קהל במקומות עבודה חיוניים, לגבי שירות חיוני שלא ניתן לקבל מרחוק (למשל שירותי דואר או בנק).

הגבלת נסיעה בתחבורה הציבורית
באוטובוס עירוני בקו שירות - 32 נוסעים. באוטובוס בין-עירוני בקו שירות 30 – נוסעים. באוטובוס מפרקי (אקורדיון) בקו שירות – 50 נוסעים. במיניבוס – 50% מהמספר הקבוע ברישיון הרכב. ברכבת ובכרמלית – 50% ממספר המושבים. בהסעה מיוחדת באוטובוס – 30 נוסעים. במונית - הנהג ונוסע אחד נוסף או הנהג ושני נוסעים, אם אחד הנוסעים הוא אדם הצריך ליווי (לא כולל מי שגרים במשותף).

לעיון בהנחיות המלאות של משרד הבריאות לחצו כאן.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה