השוק

בעלי עסקים? כך תקבלו מהמדינה מענק של אלפי שקלים

בעלי עסקים בעלי מחזור נמוך שישדרגו את מסופי האשראי שלהם או יחליפו אותו למסוף חכם, יוכלו לקבל מענק שיסובסד על ידי משרדי האוצר והכלכלה. איך זה יעבוד ומה מידת ההיענות עד כה? כל הפרטים 
שרון טל |  1
עסקים (צילום pexels)
בנובמבר הקרוב יחויבו כל הרשתות הגדולות ובעלי העסקים לעבור לתשלום באמצעות תקן האבטחה EMV, במסגרתו הלקוחות משלמים באופן מאובטח, בין אם דרך הסלולרי או באמצעות כרטיסי אשראי המאפשרים תשלום ללא מגע. 
על מנת לעבור לטכנולוגיה מאובטחת זו, נדרשים בעלי העסקים לשדרג או להחליף את מסופי האשראי שלהם במסוף חכם או לחילופין לשדרג את הקיים באמצעות תוכנה המאפשרת סליקה ללא מגע. 
כדי לתמרץ את בעלי העסקים, החליטה המדינה לסבסד מעבר של עסקים קטנים לשיטת הסליקה החדשה, בדמות מענק. המענק יינתן לכל בעל עסק שישדרג או יחליף את המסוף הישן במשודרג או במסוף חכם, ויזכה אותו ב-2,500 שקל, בתנאי שמחזור המכירות של העסק נמוך מ-100 מיליון שקל ב-2019. 
כפי שצוין באתר משרד הכלכלה, לבעלי העסקים הקטנים יש הזדמנות לקבל לקבל החזר של עד 80% מעלויות ההטמעה של המסוף החכם, בסכום של עד 2,500 שקל, ובתנאי שמספר עמדות המכירה לכל עסק לא עולה על 20. יש לציין כי בעלי העסקים שלא יממשו את האופציה להחזר למעשה יידרשו לשלם בהמשך, כך שמדובר בהזדמנות עבורם לחסוך כמה אלפי שקלים.
freepik
צילום: freepik
אלא שמנתוני האוצר, שפורסמו לבקשת העיתונאית מירב קריסטל, עולה כי בעלי העסקים כלל לא ממהרים לעבור לשיטת תשלום חדשה ולקבל את המענק. מהנתונים עולה כי מתוך 70 אלף זכאים, רק כ-8,500 בתי עסק המחזיקים בכ-16.5 אלף מסופי תשלום, נרשמו לזכאות. כלומר, כ-12% בלבד מהעסקים. כלומר, עשרות מיליוני שקלים לבעלי העסקים, עוד נמצאים בקופת האוצר, ורק מחכים שייגבו אותם. לא נותר זמן רב, שכן הזכאות הינה עד ה-30 בספטמבר. 
מדובר בצעד נדרש גם מצדם של בעלי העסקים, לא רק בשל המענק שיקבלו, אלא כי בלעדיו גם פעילותם צפויה להינזק. בימים אלו שיגרו חברות האשראי מקס, כאל וישרכארט, מכתבים לבעלי עסקים קטנים עם דרישה לעבור לתקן האבטחה המאובטח, אחרת לא יאפשרו להם לסלוק כרטיסי אשראי. בהקשר הזה, המדינה כבר פתחה את הדלת לעבר בעלי העסקים, כל שנותר להם הוא להיכנס.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שידרגתי אבל.
  Mt 09/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבטיחו החזר אד 80 אחוז. אני חודשיים מאז ששדרגתי ועדיין מריצים אותי להביא עוד ועוד טפסים. יעשו הכל שאולי לא אמשיך להתאמץ בשביל לקבל 800 שח חזרה.
  סגור