השוק

אנלייט רוכשת את השליטה באחד מפרויקטי אנרגיית הרוח הגדולים באירופה

חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה כי השלימה את העסקה לרכישת 51%-61% מפרויקט "ביורן" בשוודיה, בהשקעה של 140-130 מיליון אירו. היתרה תוחזק על ידי קרן התשתיות האירופית Prime Green Energy
יואב איילון |  1
פרויקט רוח של אנלייט (צילום אנלייט)
חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט הודיעה כי השלימה עסקה לרכישת השליטה בפרויקט "ביורן" בשוודיה, לייצור חשמל באמצעות אנרגיית רוח, בהשקעה של 140-130 מיליון אירו. מדובר באחד מפרויקטי אנרגיית הרוח הגדולים באירופה, והוא צפוי לכלול 60 טורבינות רוח המיוצרות על ידי קבוצת Siemens Gamesa.
החברה, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, תחזיק בפרויקט בשיעור אחזקות משוקלל של 55%-61% והיתרה תוחזק על ידי קרן תשתיות אירופית המתמחה בהשקעות בתחום אנרגיית הרוח בשוק הנורדי Prime Green Energy - מקבוצת Prime Capital. החברה והקרן רכשו את זכויות הפיתוח בפרויקט והבעלות בו מחברת RES שפיתחה אותו.
על פי מבנה העסקה, אנלייט רכשה 51% מהאחזקות והקרן רכשה את ה-49% הנותרים. במקביל, הוקצו לחברה אחזקות של כ- 20% בקרן, כך ששיעור אחזקתה המשוקלל של החברה בשלב זה יעמוד על כ-61%. בהמשך, שיעור אחזקתה המשוקלל של אנלייט עשוי לרדת לכ-55% ככל שהקרן תגייס משקיעים נוספים. לפי הודעת החברה, תקבולי החשמל מהפרויקט צפויים להסתכם בכ-30 מיליון אירו בשנה הראשונה ובכ-60 מיליון אירו לשנה בממוצע למשך כל תקופת ההפעלה
 
בהודעת אנלייט נמסר גם כי מעבר לעסקה הנוכחית, החברה והקרן יפעלו כשותפי פיתוח אסטרטגיים לקידום עסקאות נוספות בשוק הנורדי. כנגד אחזקותיה של החברה בקרן היא התחייבה להשקעות בפרויקטים עתידיים בהיקף של עד 50 מיליון אירו.
ההשקעה הכוללת לרכישת הזכויות בפרויקט והקמתו צפויה להסתכם בכ-445-435 מיליון אירו, כאשר חלקה של אנלייט כאמור, צפוי לעמוד על כ-140-130 מיליון אירו, בהתאם לשיעור האחזקות הנוכחי של החברה בפרויקט ותחת ההנחה של השגת מימון לפרויקט בהיקף של כ-45%-50% במתווה Non-Recourse (ללא זכות חזרה לבעלים).
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הנפקה
  זהירות 10/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברים מי יממן את כל זה ..המניה לא זולה בכלל ופוחד מהנפקה זהירות נדרשת לא מחזיקו לא ממליץ
  סגור