השוק

תשובה ממשיך לממש נכסים: מוכר 70% מדלק ישראל ב-525 מיליון שקל

לאחר שהודיע לקרן ארבל על הפסקת המו"מ, סיכם תשובה על המכירה עם חברת הנדל"ן להב אל.אר ועם איש העסקים אורי מנצור. העסקה משקפת לחברה שווי של 750 מיליון שקל

מערכת ice | 
יצחק תשובה (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של יצחק תשובה)
קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, סיכמה בסוף השבוע על מכירת 70% מחברת דלק ישראל לחברת הנדל"ן המניב להב אל.אר, שבשליטת אבי לוי ואלי להב, ולאיש העסקים אורי מנצור, עבור 525 מיליון שקל. העסקה משקפת שווי של 750 מיליון שקל לדלק ישראל, לאחר שחילקה לאחרונה דיבידנד של 150 מיליון שקל. 
בקרב קבוצת להב אל.אר - אבי לוי יחזיק ב-8% מדלק ישראל, אלי וחגית להב 16% ואיליק רוז'נסקי 10%. אורי מנצור ירכוש 35% נוספים. העסקה תאפשר לקבוצת דלק לפרוע את יתרת החוב שלה לבנקים ולשחרר משעבוד את אחזקותיה (40%) בשותפות דלק קידוחים, שישועבדו לטובת מחזיקי האג"ח שלה.
כזכור, בחודש יולי דיווחה להב אל.אר על משא ומתן שהיא מנהלת לרכישת 70% מדלק ישראל, במשותף עם חברת רמי לוי בע"מ, לפי שווי חברה של 750 מיליון שקל. העסקה הגיעה לשלבים מתקדמים, אך בסוף לא יצאה לפועל, לאחר שרמי לוי נסוג ממנה. 
בהמשך, חתמה קבוצת דלק על הסכם עם קרן ההשקעות ארבל, בראשות אמיר הסל וגבי לב, למכירת 49.9% ממניות דלק ישראל לידי הקרן בתמורה לסכום של 450 מיליון שקל, אבל כאמור בימים האחרונים הודיעה דלק ישראל לקרן ארבל על הפסקת המו"מ, לאחר שמבחינתה פג הדד-ליין לעסקה. 

 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה