השוק

בשל שריפות ענק: ענף הביטוח בארה"ב ספג מכה של מיליארדים

החברות סירבו לספק פוליסות ביטוח מבנה עבור בתים הממוקמים באזורים שבהם הכו שריפות הענק בקליפורניה. התוצאה: הפסד של 3-5 מיליארד דולר ב-2020
מערכת ice | 
אתר בנייה (צילום freepik)
הגוף המפקח על חברות הביטוח בקליפורניה מדווח כי בשנת 2019 כ-235 אלף פוליסות מבנה של בתים באזורים בהם השתוללו השריפות – קיבלו סירוב עבור בקשות ההארכה של המבוטחים. מדובר בעלייה של 31% בשיעור מסורבי ביטוח המבנה לעומת השנה הקודמת.
מי שנפגע מהמגמה המסתמנת של חברות הביטוח אלו כמובן תושבי דרום קליפורניה, שנאלצים להילחם בשיניים עבור מחיר הוגן לביטוח מבנה שכה נחוץ לבתים הממוקמים באקלים כה שברירי ומסוכן.   
במקביל לכך, מסתמנת תופעה נוספת שנולדה בעקבות הקורונה. המעבר ההכרחי לעבודה מהבית בתקופה הנוכחית, יצר מצב שבו תושבים רבים מדרום קליפורניה עושים את המעבר לאזורים מרוחקים וזולים יותר בתוך המדינה, כך מדווחים מתווכי הנדל"ן בארה"ב. אך גם כאן, יוצא שהאזורים החשופים לשריפות ענק חוטפים מכה נוספת, כאשר הנטישה המסתמנת גורמת לעליית מחירים בכל חלקי קליפורניה. בייחוד באזור סיירה נבדה הצמוד לשטחי יערות גדולים.   
השנה דרום קליפורניה בערה במשך שבועות ארוכים ולא בפעם הראשונה. שריפות ענק, למרבה הצער, פורצות בתדירות גבוהה ובממדים עצומים כשמדובר בקליפורניה שטופת השמש, וחברות הביטוח בארה"ב בניסיון להגן על עצמן משרשרת של תביעות ביטוח שיפגעו במאזן הכלכלי.
למעלה מ-2 מיליון דונם נשרפו השנה בדרום קליפורניה. אלפי תושבים נאלצו לפנות את ביתם, ואלפי תביעות ביטוח הוגשו. התוצאה: הפסד של 3-5 מיליארד דולר עבור חברות הביטוח בשנת 2020, כך על פי ההערכות. בשנים 2017-2018 ההפסדים של חברות הביטוח בעקבות השריפות בקליפורניה טיפסו לסכומים של למעלה מ-20 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה