השוק

דיסני בהפסדים של מיליארדי דולרים ולקראת גל פיטורים ענק

תאגיד הקולנוע נאלץ לפטר 32 אלף עובדים, בגלל הפגיעות בהכנסות מהפארקים ברחבי העולם שנסגרו. לפי נתוני דיסני, משבר הקורונה הוביל להפסד של 2.8 מיליארד דולר עד סוף ספטמבר. בסנאט האמריקאי ינסו להילחם בפיטורים
יהודה לוינגר | 
דיסני (צילום pexels ,pixabay)
חברת דיסני הודיעה היום (חמישי) כי תפטר 32 אלף עובדים, יותר מ-10% מעובדי החברה, בעקבות משבר הקורונה שפגע בהכנסות מהפארקים והאטרקציות של החברה. בחברה פיטרו כמעט 4,000 יותר מאשר דיווחו רק בספטמבר האחרון - דבר שמעורר את כעסם של "המבקרת הידועה" של הנהלת דיסני הנוכחית, אביגיל דיסני, כמו גם את הסנאטורית אליזבת וורן.
תאגיד הקולנוע וההנפשה, מעסיק לא פחות מ-223 אלף עובדים, כאשר יותר מחציים מועסקים באתרי האטרקציות והפארקים של דיסני. דיסני הודיעה על פיטוריהם של 28 אלף עובדים בעקבות משבר הקורונה גם בחודש ספטמבר, כמו גם צמצום בהשקעות ההפקה והקולנוע ועיכוב הוצאת סרטים שהיו אמורים להיות שוברי קופות. עתה, מודיעה החברה על גידול בכמות העובדים שיפוטרו לכדי 32 אלף, וזאת לאחר הוצאת מאה אלף עובדים לחל"ת כבר באפריל.
בעקבות משבר הקורונה, נסגרו כלל הפארקים של דיסני ברחבי העולם בין מרץ למאי. עם חזרת המשק, פתחה דיסני חלק מהפארקים בשנחאי ובפלורידה, אולם החליטה שהפארק המרכזי בקליפורניה יישאר סגור עד סוף שנת 2020. 

"ההתנהלות של דיסני גרועה"
הסנאטורית אליזבת וורן הטיחה האשמות נגד הנהלת דיסני כבר עם הודעת הפיטורים הראשונה, שכן לדבריה בדיסני העדיפו את בעלי המניות על פני העובדים ושהחברה עם החלטות פזיזות ולא ארוכות טווח תוך שהיא מרעיפה על המנהלים הבכירים חבילות פיצויים ומשכורות גבוהות. 
מנכ"ל דיסני, בוב צא'פק, שנכנס לתפקידו בפברואר השנה במקומו של בוב איגר, הגיב להאשמות הסנאטורית ודחה אותן על הסף. לדבריו, המשבר הכלכלי היה בעל השפעה הרסנית לכלל העסקים, קטנים כגדולים, וכולם נאלצו לנקוט בצעדים קשים כדי להתמודד מולו. וורן בכל זאת הגיבה לדבריו שאם כך, מדוע החברה עדיין משלמת את שכר הבכירים וממשיכה במדיניות הקיצוצים בעובדים הזוטרים.
דבריה של וורן מגיעים לאחר שהמנכ"ל צ'אפק קיצץ 50% ממשכורתו, כמו גם הפחתת שכר של אלפי בכירים בדיסני - אך הפחתות אלו הסתיימו באוגוסט אחרון. גם אביגיל דיסני, נכדתו של רוי דיסני - אחיו של וולט דיסני, הצטרפה למחאותיה של וורן ואמרה כי היא "צודקת בכך שההתנהלות של דיסני גרועה".
על פי דיווחי תאגיד הקולנוע, משבר הקורונה הוביל להפסד של 2.8 מיליארד דולר, נכון לעדכון האחרון ב-30 בספטמבר. הנתונים מראים על ירידה חדה, שכן בתקופה המקבילה שנה שעברה הצהירה החברה על רווחים בסך 10.4 מיליארד דולר. בדיסני ינסו לייצב את החברה דרך הסטרימינג דיסני פלוס שעם 74 מיליון מנויים אמור להיות המוקד הרווחי הבא של תאגיד הקולנוע והאנימציה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה