השוק

בחברת החשמל הראו יציבות ברבעון השלישי ויחלקו דיבידנד בסך 200 מיליון שקל

חברת החשמל צלחה את המשבר הכללי לאחר היערכות אסטרטגית, עם הכנסות של 7.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי. לאור זאת החליט יו"ר החברה, יפתח רון טל, על חלוקת דיבידנד לראשונה מאז 2003
יהודה לוינגר | 
יפתח רון טל (צילום Hadas Parush Flash 90)
בחברת החשמל פרסמו היום (חמישי) את הדו"חות הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2020, ועם התייחסות למשבר הכלכלי בעקבות נגיף הקורונה. למרות הירידה הקלה בהכנסות, בעקבות התייצבות החברה, החליט יו"ר החברה, האלוף' במיל' יפתח רון טל, על חלוקת דיבידנד בסך של למעלה מ-200 מיליון שקל.
על משבר הקורונה, נכתב בדו"ח כי חברת החשמל נערכה אסטרטגית לשינויי הנסיבות בצל המשבר, כמו גם הכנת תכנית רציפות עסקית בכל חטיבות החברה, תכנית יציאה מהמשבר והיערכות בהיבטים פיננסיים וברצועת כוח האדם בחברה. 
בנוסף, כחלק מהבנת המשבר הכלכלי, החליטו בחברת החשמל להאריך את האשראי של צריכת החשמל וצמצמה את הליכי הגבייה: ביצוע ניתוקים, חיובי ריבית לפיגור בתשלום והפסקת שליחת התראות. אולם, בהתאם לעלייה בסיכון הכספי, בחברת החשמל הגדילו את ההוצאה של הפרשה לחובות מסופקים של החברה בסך של כ-120 מיליון שקל, שמתוכם כ-92 מיליון שקל נטו ממס.
למרות הקורונה, בחברת החשמל נרשמה התייצבות בהכנסות החברה, כאשר ברבעון השלישי נרשמו הכנסות בסך של 7.4 מיליארד שקל, ירידה קלה של 4% בהכנסות מהרבעון המקביל שנה שעברה אז היו ההכנסות 7.7 מיליארד שקל. לפי דו"חות החברה הירידה נובעת בעיקר מהירידה בתעריך החשמל.
על פי הודעת חברת החשמל, בעקבות צליחת משבר הקורונה והשקעה משבבקידום חשמל ירוק נקי המבוסס על אנרגיית השמש, הוחלט לראשונה מאז 2003 לחלק דיבידנד בהיקף של 200 מיליון שקל למדינה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה