השוק

יו"ר weSure: "נערכים לגיוס הון לטובת שכפול ההצלחה מישראל גם בחו"ל"

חברת הביטוח הדיגיטלית סיימה את הרבעון ה-3 ברווח של 2.1 מיליון שקל וזינוק של 125% לעומת התקופה המקבילה אשתקד בפרמיות המורווחות, שהסתכמו בכ-120 מיליון שקל. היו"ר אמיל ויינשל: "התוצאות העסקיות שלנו מהוות תקדים ברמה עולמית"
כפיר אדר | 
weSure (צילום אינסטגרם weSure)
חברת הביטוח הדיגיטלית weSure שהוקמה רק לפני שנתיים והשיקה את פעילותה לקהל הרחב רק לפני כשנה מסכמת רבעון שלישי מרשים עם פרמיות ברוטו לתקופה של תשעה  חודשים (תקופת הדוח) בהיקף של כ-184.1 מיליון שקלים, עליה חדה של 120% לעומת התקופה המקביל אשתקד.
כמו כן נרשמה עלייה של כ-557% ברבעון השלישי מפרמיות של 11.6 מיליון שקלים בשלושת החודשים אשתקד ל- 76.3 מיליון שקל בשלושת החודשים של שנת 2020. בתקופה זו של 9 חודשים הפרמיות שהורווחו הסתכמו ב-120.6 מיליון שקלים, עלייה של 125% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
הפרמיות שהורווחו בענף רכב חובה גדלו בתקופת הדוח בכ-108% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-96.9 מיליון שקלים ואילו בענף רכב רכוש (מקיף וצד ג') נרשם זינוק של 237% בתקופת הדוח לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-23.7 מיליון שקלים. הפרמיות שהורווחו ברוטו ברבעון השלישי של השנה, גם הן גדלו באופן משמעותי, והסתכמו ב-57.7 מיליון שקלים בשלושה חודשים, לעומת סך של 20.8 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, גידול בשיעור של כ- 177%, חלק ניכר מהגידול בפרמיה המרווחת בענף רכב חובה ברבעון השלישי הינו עקב צירוף לקוח משמעותי בתחום זה.
את הרבעון השלישי סיכמה weSure עם רווח כולל לאחר מס של 2.13 מיליון שקלים לעומת הפסד של 421 אלף שקלים ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון השלישי נרשם רווח מהשקעות לפני מס של כ- 2.75 מיליון שקלים שצמצם את ההפסדים שנוצרו ברבעון הראשון של השנה כתוצאה מהירידות החדות בשווקי ההון. יובהר, כי נכון למועד פרסום הדו"ח קוזזו כל הפסדי ההשקעות שנוצרו בעקבות משבר הקורונה.
ב-9 החודשים הראשונים של השנה נרשם הפסד כולל לאחר מס של כ- 1.95 מיליון שקלים לעומת רווח כולל של 80 אלף שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד מקורו בהפסדים משוק ההון של 2.98 מיליון שקלים ובנטרולו רשמה weSure רווח חיתומי לפני מס (מפעילות הביטוח בניכוי תיק ההשקעות) של  כ - 1.7 מיליון שקלים.
העליה בהיקף הפעילות הביטוחית של החברה בתקופת הדוח הביאה לעליה משמעותית בסך המאזן שהסתכם נכון ליום הדוח ב-441.6 מיליון שקלים לעומת 183.6 מיליון שקלים ליום ה-30 בספטמבר 2019, עליה של 140%. הון החברה ליום הדוח הסתכם ב- 35.2 מיליון שקלים, ביחס ל-37.1 מיליון שקלים ליום 31 בדצמבר 2019. הקיטון בהון בתקופת הדוח נבע מההפסד הכולל בתקופת הדוח של 1.95 מיליון שקלים, שנבע כאמור בעיקר מהפסד מהשקעות.
אמיל ויינשל, יו"ר weSure: "התוצאות העסקיות שלנו מהוות תקדים ברמה העולמית ביחס לחברות ביטוח דיגיטליות אחרות ועל כך גאוותנו. כחברת ביטוח דיגיטלית חדשה, העליה המשמעותית, המתמשכת והעקבית בהכנסות מפרמיות ובסעיפי המאזן ביחס לתקופה המקבילה אשתקד הביאה אותנו תוך שנתיים מאז ההקמה לפרמיות ברוטו של כ- 184 מיליון שקל ופרמיה מרווחות לתקופה של כ- 120 מיליון שקל וזאת עוד לפני סיום השנה, שהייתה מאתגרת במיוחד על רקע השלכות נגיף הקורונה בארץ ובעולם".
"בניגוד ליזמים אחרים בתחום הביטוח הדיגיטלי, אנחנו בחרנו להביא את הבשורה קודם לציבור הישראלי, אבל אין בכוונתנו לעצור כאן ואנו כבר נערכים לקראת גיוס הון שישמש אותנו כדי לשכפל את ההצלחה הישראלית שלweSure  גם למדינות נוספות. אני משוכנע שהיתרון הטכנולוגי שלנו ימשיך לבוא לידי ביטוי בכל הפרמטרים – ובראשם הבאת בשורה צרכנית אמיתית לכל בית בישראל ובהמשך גם לשוק הביטוח העולמי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה