השוק

הפוטנציאל העסקי של ייצוא לאיחוד האמירויות - למעלה ממיליארד שקל

בהתאחדות התעשיינים מעריכים כי שוק הייצוא בישראל אל איחוד האמירויות יתפתח בצורה ניכרת בשנה הבאה: "כעת גם יצואנים ישראלים יוכלו ליהנות מהטבות הסחר של המדינה ולהשתמש בה כשער החדש של ישראל לסחר עם מדינות אפריקה, אסיה והודו"
ארנולד נטייב | 
התאחדות התעשיינים (צילום דוברות התאחדות התעשיינים)
בהתאחדות התעשיינים מעריכים כי בשנת 2021 היצוא הישראלי לאיחוד האמירויות יעמוד על כ-1-1.5 מיליארד שקל, כך בהודעה שפרסמו בהתאחדות היום (ראשון). לאור הפוטנציאל העצום, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר, יצא השבוע לחתום על שורת הסכמים לעידוד היצוא הישראלי לאיחוד האמירויות.
עם חתימת הסכם השלום, חברות ישראליות יוכלו להתחיל לייצא לאיחוד האמירויות ללא תיווך, וכאמור ההערכה הנה שכבר בשנה הקרובה היצוא לאיחוד האמירויות יעמוד על למעלה ממיליארד שקל. עיקר היצוא הישראלי לאמירויות צפוי להתמקד בטכנולוגיה הישראלית המתקדמת בתחומים כגון סייבר, ציוד רפואי, טכנולוגיה חקלאית, פרמצבטיקה ועוד. עד היום, חברה ישראלית שרצתה לייצא לאיחוד האמירויות נאלצה לעשות זאת בתיווך מדינה שלישית, דבר אשר ייקר את התהליך. כמו כן החברה המייצאת נאלצה להסתיר את היותה ישראלית.

נשיא ההתאחדות צפוי לחתום על הסכמים עם משרד ההשקעות של אבו דאבי ADIO, עם אזור הסחר החופשי KIZAD, עם לשכת המסחר והתעשייה של דובאי DUBAI CHAMBER ועם לשכת המסחר של אבו דאבי ABU DHABI CHAMBER.  כמו כן ישתתפו במעמד הבכיר מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל, סמנכ"ל קשרי ממשל בהתאחדות, עו"ד חגי אדרי, ומנהל אגף סחר חוץ בהתאחדות, דני קטריבס.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר: ״במיוחד על רקע משבר הקורונה, חשוב לנו יותר מתמיד לפתח את אפיקי ושווקי היצוא של מדינת ישראל. כעת עם חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות, נפתח בפנינו עולם חדש של אפשרויות ליצוא ומסחר למדינות המפרץ. זהו מוקד עסקי בינלאומי משגשג ומצליח, וכעת גם יצואנים ישראלים יוכלו ליהנות מהטבות הסחר של המדינה ולהשתמש בה כשער החדש של ישראל לסחר עם מדינות אפריקה, אסיה והודו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה