השוק

משבר הקורונה: עלייה בכמות מקבלי המשכורות, אבל משכורת הנטו עדיין בירידה

בחודש נובמבר חלה עלייה של 3.1% בכמות מקבלי המשכורות, עם חזרתם של למעלה ממאה אלף עובדים למשק. אבל למרות סימני ההתאוששות: שכר הנטו הממוצע ירד בשיעור של 0.4% 
יהודה לוינגר | 
משיכה מוקדמת של כספי פנסיה (צילום freepik ,Pixabay)
היציאה מהסגר השני והסרת המגבלות דחפו את המשק ולמעלה ממאה אלף עובדים בישראל קיבלו משכורת על חודש נובמבר לעומת חודש אוקטובר - עלייה של 3.1%, כך על פי נתונים שהציגו היום (חמישי) חברת מס"ב - מרכז סליקה בנקאי.
חברת מס"ב הינה התשתית הלאומית להעברת כספים וציר מרכזי בפעילות הפיננסית בישראל. החברה מעבירה כ-90% מסך המשכורות במשק והסכומים המצויינים הם סכומי הנטו המועברים לחשבונות הבנק של מקבלי המשכורות. בדיקת מס"ב מתייחסת למשכורות במשק שהועברו בין ה-20 לחודש הקודם עד ל-10 בחודש העוקב.
על פי דו"ח של מס"ב, עולה כי אמנם חלה עלייה בכמות מקבלי המשכורות אך הם עדיין נמוכים לעומת חודש יוני, אז יצא המשק מהסגר הראשון. על פי הנתונים: כמות מקבלי המשכורת הינה 3.32 מיליון - כמות הנמוכה בכ-50 אלף לעומת חודש יוני.
היקף תשלומי השכר בגין חודש נובמבר עלה בשיעור של 2.65% ועמד על סכום כולל של 23.763 מיליארד שקל לעומת סכום כולל של 23.149 מיליארד שקל ששולמו בגין משכורת אוקטובר. מדובר על עליה של של למעלה מ-600 מיליון שקל לעומת הסכום שהועבר (בין התאריכים 20 באוקטובר ל-10 בנובמבר) בגין משכורת חודש אוקטובר. 
למרות נתוני ההתאוששות, שכר הנטו הממוצע ששולם בגין משכורת נובמבר ירד בשיעור של 0.4% לעומת השכר הממוצע ששולם בגין משכורת אוקטובר. בחודש נובמבר עמדה משכורת הנטו הממוצעת על סכום של 7,154.49 שקל לעומת סכום ממוצע למשכורת של 7,186.79 שקל בחודש הקודם.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה