השוק

סולגרין תקים מתקני ייצור חשמל סולארי בשילוב אגירה בהיקף של כ-680 מיליון שקל

החברה לאנרגיה מתחדשת זכתה במכרז השני של רשות החשמל להקמת מתקנים סולאריים בשילוב אגירה בהספק מותקן של כ-210 מגה-וואט ותשקיע סכום עתק בהקמתם. ההכנסות הצפויות: כ-70 מיליון שקל בשנה
כפיר אדר | 
מתקנים סולאריים (צילום unsplash)
חברת האנרגיה המתחדשת סולגרין, שבשליטת קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, מדווחת כי זכתה בהליך תחרותי של רשות החשמל להקמת מתקני ייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית בשילוב קיבולת אגירה שיחוברו לרשת החלוקה בהספק מצטבר של כ-95.6 מגה-וואט במונחי AC, המשקף הקמת מתקנים בהספק מותקן במונחי DC של כ-210 מגה-וואט.
החברה זכתה במכרז השני של רשות החשמל להקמת מתקנים סולאריים בשילוב אגירה בהספק מותקן של כ-210 מגה-וואט ההכנסות הצפויות שלה ביחס לכלל היקף הזכייה מסתכמות בכ-70 מיליון שקל בשנה, כאשר התעריף שנקבע במכרז יעמוד בתוקף החל ממועד ההפעלה המסחרית ועד סוף 2045.


תום שפרן וגל בוגין. קרדיט: אייל טואג

התעריף לכלל הזוכים בהליך הינו בסך של 17.45 אג' לקוט"ש צמוד למדד המחירים לצרכן והוא יעמוד בתוקף החל ממועד ההפעלה המסחרית ועד ליום 29 בדצמבר 2045. עלות ההקמה הכוללת של המתקנים ומערכות האגירה הנלווים להם צפויה להיות בסך של כ-630-680 מיליון שקל. מימוש המכסה תחת הליך תחרותי זה מותנה, בין היתר, בקבלת תשובות מחלק חיוביות מחברת החשמל ואישור סנכרון לרשת בתוך 37 חודשים.

גל בוגין, יו"ר סולגרין, מסר כי: "אנחנו שמחים על הזכייה במכרז רשות החשמל הכולל שילוב של מערכות אגירה ורואים בה צעד נוסף ביישום אסטרטגיית החברה לצמיחה מואצת של החברה בישראל. במסגרת שילוב פתרון האגירה בפרויקטים שזכינו נשתף פעולה עם חברת אוגווינד, עימה חתמנו בחודש שעבר על שת"פ אסטרטגי ארוך טווח בו הוסכם בין היתר, כי לחברה יינתנו תנאים מסחריים מועדפים ביחס לפתרונות אגירה חלופיים ולאוגווינד תינתן אפשרות להצטרף להחזקה בתאגידי הפרויקטים הרלוונטיים, בשיעור של עד 25% מחלק החברה".
 
תום שפרן
, מנכ"ל סולגרין, הוסיף: "הצלחנו לזכות בהיקף מהותי במסגרת מכרז האגירה אשר מתבסס על צבר פרויקטים איכותי עם עשרות קיבוצים ומושבים בדרום ובצפון הארץ. אנו נמצאים כעת בתנופה עסקית גדולה, והזכייה הנוכחית הינה אבן דרך מהותית נוספת בפעילות החברה בישראל, וזאת במקביל לצד כניסתנו  לפעילות משמעותית באיטליה. אנחנו ממוקדים בצורה מדויקת בנתיב בו אנו צועדים ונמשיך לפעול לקידום החברה ובסגמנטים נוספים תחת התנהלות פיננסית מחושבת ויישום צעדים נוספים שיתרמו לקידום תוכניותיה העסקיות של החברה ליצירת ערך לבעלי המניות".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה