השוק

עם גיוס אג"ח של 1.5 מיליארד שקל: כך דליה חברות אנרגיה נערכת להנפקה וחוסכת בעלויות

החברה המחזיקה בתחנת הכוח הפרטית שמייצרת 8.5% מהחשמל בישראל, השלימה את המרכז להנפקת אג"ח ברצף המוסדי, במהלך שיביא לפישוט מבנה ההון של החברה, לחיסכון בעלויות המימון ולשיפור תזרים המזומנים שלה
כפיר אדר | 
תחנת הכוח דליה אנרגיות (צילום דגן פתרונות דיגיטאלים)
דליה חברות אנרגיה, המחזיקה בתחנת הכוח הפרטית דליה שהינה מהגדולות בישראל ומייצרת כ-8.5% מכלל החשמל במשק, השלימה היום בהצלחה מכרז להנפקת אג"ח ברצף המוסדי בהיקף של  1.15 מיליארד שקל. מהלך זה יביא לפישוט מבנה ההון של החברה, לחיסכון בעלויות המימון ולשיפור תזרים המזומנים של החברה.
במסגרת ההנפקה, בה לקחו חלק מרבית הגופים הגדולים במשק, לרבות  כלל ביטוח, הראל ביטוח, פסגות, מור בית השקעות, הפניקס, עמיתים ואחרים, נרשמו ביקושים גבוהים ולאור זאת, הריבית בסופו של המכרז נקבעה על 1.8% צמודה למדד, בעוד הריבית המקסימלית עמדה על 2.35%.
גיוס האג"ח ישמש את החברה לפירעון מוקדם של חוב המזנין ושטרי ההון שנלקחו לפני יותר מעשור עם הקמת התחנה. מהלך זה יביא לחיסכון בעלויות המימון ולשיפור תזרים המזומנים של החברה.
עובד דבי, מנכ"ל דליה חברות אנרגיה אמר כי: "כחלק מההיערכות לקראת הנפקת מניות החברה לציבור הרחב בתחילת שנת 2021, הוחלט על מהלך גיוס אג"ח לצורך פירעון שטרי ההון והלוואות המזאנין  באופן שיביא לפישוט מבנה ההון של החברה, לחיסכון משמעותי בעלויות המימון ולשיפור תזרים המזומנים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה