השוק

56 מיליארדרים חדשים נולדו מאז תחילת מגיפת הקורונה - אך משפחות רבות נותרות מאחור

בעוד הנגיף לקח את חייהם, חסכונותיהם ואת עסקיהם של אינספור אמריקאים, בוול סטריט מדווחים כי שנת 2020 לא הייתה אסון כלכלי לכולם. 659 מיליארדים חיים בארה"ב ועושרם זינק בלמעלה מטריליון דולר. ההסברים על הפער המטורף בפנים
כפיר אדר | 
המשפחות העשירות בעולם (צילום מסך מתוך יוטיוב)
הפגיעה הכלכלית לה גרם נגיף הקורונה במהלך שנת 2020, הרס את חייהם, חסכונותיהם וגרם לסגירת עסקים קטנים של עשרות אלפי אמריקאים. הנזק הכספי והחור התקציבי שיישאר הוא בלתי ניתן לשיעור עבור כל כך הרבה משפחות, אבל עדיין יש כאלו שהשנה האחרונה האירה להם פנים.
בין אמצע חודש מרץ, שיא התפרצות המגיפה ל-22 בדצמבר, ארצות הברית צברה 56 מיליארדרים חדשים, על פי המכון למחקרי מדיניות, והביאה את הסכום הכולל ל-659. העושר שבידי אותה קאדר אמריקני קטן זינק ביותר מ-1 טריליון דולר מאז תחילת המגיפה.
על פי דוח שפורסם בדצמבר שפורסמו במשותף ע"י אמריקנים למען הוגנות מיסים והמכון למחקרי מדיניות תוך שימוש בנתונים שהורכבו על ידי פורבס, המיליארדרים של אמריקה מחזיקים בעושר של כ-4 טריליון דולר - נתון כפול מכפי ששווה 165 מיליון האמריקאים העניים ביותר.
לעשרת המיליארדרים העשירים בלבד יש שווי נקי משולב של יותר מטריליון דולר. זוהי תמונת מצב מדהימה של האופן שבו המגפה עיוותה חלקים גדולים בכלכלה האמיתית והחמירה את חוסר השוויון הכלכלי המתמשך בעקשנות של האומה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה