השוק

למעלה מ-100 מיליון שקל: הפועלים תשקיע באקו סיטי של חברת שגראוי לייבוביץ'

זרוע ההשקעות בקבוצת הבנק מסרה כי תשקיע בחברה שמתמחה בהתחדשות עירונית תמ''א 38 בישראל. מדובר בחברה שנמצאת בבעלות משותפת של חברת שגראוי לייבוביץ' ושל אקו סיטי בע"מ  עיקר פעילותה נמצא באזור תל אביב
כפיר אדר | 
בנק הפועלים (צילום Magma Images)
זרוע ההשקעות של קבוצת בנק הפועלים הודיעה היום (שני), על השקעה בגובה כולל של כ-115 מיליון שקל בחברת "אקו סיטי אס. אל. יזמות ובניה בע"מ", אחת החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בישראל. במסגרת העסקה, תעמיד פועלים שוקי הון לאקו סיטי מסגרת אשראי, לצורך מימון ההון העצמי הנדרש לפיתוח תיק הפרויקטים של החברה, המונה עשרות פרויקטים מסוג תמ"א 38/2. בנוסף, רוכשת פועלים שוקי הון במועד העסקה 5% ממניות החברה ותהיה זכאית להמיר חלק ממסגרת האשראי לעוד 15%.
"אקו סיטי אס אל יזמות ובניה בע"מ", היא חברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בישראל, בבעלות משותפת של חברת שגראוי לייבוביץ' ושל אקו סיטי בע"מ (בבעלות של אהרון שפירא, והמנכ"לים המשותפים אילי בר ודודו רשף). החברה פועלת באזור תל אביב, מדד ההתחדשות העירונית 2020 (של מרכז הנדל"ן וחברת מדלן המנתחת מאגרי מידע של נדל"ן), דירג את אקו סיטי ראשונה בין החברות הפועלות בת"א ושנייה ברמה הארצית.

החברה החלה את פעילותה בשנת 2009 והיא מתבצעת באמצעות שתי חברות בנות בבעלות זהה, אחת מרכזת את פעילות היזום והשנייה את תחום הביצוע. בעבר התמקדה החברה בפרויקטים של חיזוק ותוספת וכשיקוף של התמורות שחלו בתחום התמ"א וכדי למנף את מעמדה המוביל ממוקדת כיום החברה בפרויקטים של הריסה ובניה (38/2) והם אלו שיכללו במסגרת עסקת המימון. בחברה מועסקים כ-40 עובדים.

ערן גרשט, מנהל ההשקעות הישירות, בפועלים שוקי הון אמר: "אנחנו שמחים על ההזדמנות להשקיע באקו סיטי, חברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית עם שכבת ניהול מקצועית ומנוסה ובעלי שליטה חזקים. העסקה ממחישה את היכולות שלנו בביצוע עסקאות מורכבות, המשלבות חוב עם מרכיב אקוויטי, שנותנות מענה לצרכים של חברה דוגמת אקו סיטי בתקופה של צמיחה מואצת ותנופת פיתוח משמעותית. לחברה תזרים עסקאות גדול ואיכותי ואנחנו מאמינים שהמימון שאנחנו מעמידים לה יסייע בחיזוק מעמדה כחברה מובילה וכתוספת מבטיחה לתיק ההשקעות שלנו".
רובייר שגראוי, מבעלי אקו סיטי, אמר: "אנו שמחים עם השותפות שנרקמה עם פועלים שוקי הון, אחד הגופים הפיננסיים החזקים במשק ומנהלים איכותיים אשר יתרמו להמשך האצת הצמיחה של החברה, ואנו בטוחים ששיתוף פעולה זה יבסס את מעמדה של אקו סיטי כחברה מובילה של ההתחדשות העירונית בתל אביב וגוש דן".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה