השוק

החברות הסיניות נמחקו מוול סטריט בהוראת טראמפ, ובהונג קונג נרשמו ירידות

צו נשיאותי של טראמפ אוסר על משקיעים אמריקאים לסחור בחברות סיניות שחשודות בקשרים עם הצבא הסיני, ובבורסה האמריקאית מחקו את ענקיות הטלקום. השפעה התחילה להגיע בירידת המניות בבורסה בהונג קונג
יהודה לוינגר | 
דונלד טראמפ (צילום פייסבוק/דונלד טראמפ, pixabay)
הבורסה בניו יורק מחקה את האפשרות למסחר במניות של שלוש חברות הטלקום הממשלתיות הגדולות בסין, וזאת לאחר צו נשיאותי של טראמפ שאסר על אמריקאים להשקיע בחברות החשודות כי הן בבעלות הצבא הסיני או בשליטתו.
חברות הטלקום הינן חלק מ-35 חברות סיניות שזוהו כקשורות לצבא הסיני, ובממשל הקומוניסטי הוצאו הבהרות לגבי חלק מהן שאינן בעלי רקע צבאי. הצו הנשיאותי של טראמפ הורה כי על משקיעים אמריקאים להיפטר מאחזקותיהם באותן חברות עד נובמבר השנה.
חברות הענק הסיניות: צ'יינה מובייל, צ'יינה טלקום וצ'יינה יוניקום הושעו מהבורסה עד ה-11 בינואר, אז ייכנס הצו לתקוף וימחקו סופית מהבורסה האמריקאית. מחיקתן מגיעה לאחר שנים רבות בהן נסחרו בוול סטריט: צ'יינה מובייל, שהינה חברת הטלקום הגדולה בסין, נרשמה לבורסה האמריקאית כבר בשנת 1997, ושאר החברות גם הן נסחרות שם מתחילת שנות האלפיים.
ההשפעה על מחיקתן מהבורסה האמריקאית הביאה לירידה במניות החברה בבורסה בהונג קונג בשיעור של 3%-5%, ובמשרד המסחר של סין מאיימים בתגובה למחיקת החברות וכי הם ינקטו בצעדים הכרחיים כדי לשמור על האינטרס של החברות הסיניות. משרד המסחר התנגד להכללת חברות הטלקום ככאלו הקשורות לצבא סין.
יש לציין כי חברות הטלקום לא יושפעו בצורה משמעותית ממחיקת המסחר בבורסה האמריקאית, לפי שבין כה מחזורי המסחר שלהם נמוכים יחסית בוול סטריט, אבל כן עולה החשש שהדבר ישפיע על ירידת מניות החברה במקומות אחרים, כפי שאכן קרה בבורסה בהונג קונג.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה