השוק

האוצר: גם עסקים חדשים יהיו זכאים להחזר ארנונה

במהלך דיון בוועדת הכספים הציגו שר האוצר ישראל כ''ץ ואנשי משרדו כי גם עסקים חדשים שהחלו לפעול מחודש מרץ 2020 יהיו זכאים לקבלת החזר על תשלום ארנונה. מדובר על החזר בסדר גודל של 15 אלף שקל לחודשיים
ארנולד נטייב |  1
עסקים (צילום ארגון העצמאים להב)

במהלך דיון בוועדת הכספים היום (רביעי), לעניין חוק המענקים לעסקים, הציגו שר האוצר ישראל כ''ץ ואנשי משרדו כי גם עסקים חדשים שהחלו לפעול מחודש מרץ 2020 יהיו זכאים לקבלת החזר על תשלום ארנונה במידה ולא פעלו נוכח מגבלות הקורונה.

אסף וסרצוג, סגן הממונה על התקציבים אמר: "עסקים שנפתחו החל ממרץ 2020 יהיו זכאים להחזר הוצאות לארנונה. עסק יצטרך להצהיר כמה זמן מתוך חודשיים שהיא התקופה לתשלום ארנונה, הוא היה סגור, ונצטרך להגדיר בקריטריונים מה הוא אורך התקופה המזכה. אם זה 30 יום או 20 יום מתוך 60".
עוד אמר: "במידה והעסק היה סגור למשך התקופה שיקבע, הוא יקבל החזר ארנונה ונפטור אותו עד לסכום מסוים, אנחנו מדברים על החזר בסדר גודל של 15 אלף שקל לחודשיים. זה דורש את הסכמת שר הפנים".
כזכור, ביום שני האחרון שר האוצר, ישראל כ''ץ וראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעו על תכנית המענקים: "מבלימה לצמיחה". תכנית כוללת סיוע לעסקים קטנים באמצעות מענקים מיוחדים והקלות בארנונה. ועדת הכספים דרשה ממשרד האוצר לפטור את נושא הארנונה לעסקים חדשים מאז הוחלט על ההחזר, וחבריה בירכו היום על המהלך.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מעולה. גם חברת "ביבי שירותי דחיית משפטים" תקבל מענק
  וייסגלס 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אין מה לדאוג. החברה עומדת בכל הקריטריונים.
  סגור