השוק

יותר נמוך מזה יש? הדולר האמריקאי בשפל של 24 שנים

הצניחה בערכו של הדולר נמשכת והוא הגיע לרמה הכי נמוכה מאז אפריל 1996 עם שער של 3.1849 שקל. לאחר שנגע בנקודה הנמוכה ביותר. משקיעים יכולים לרכוש כעת את המטבע האמריקאי ולקוות שיחזור להתחזק. המומחה של מזרחי טפחות ניתח
כפיר אדר |  1
דולר יורד (צילום Freepik)
על רקע הניצחונות הגדולים של המפלגה הדמוקרטית בג'ורג'יה, בשורות רעות מאוד לדולר האמריקאי שהיום (רביעי) הגיע לשפל כמעט חסר תקדים ולנקודה הכי נמוכה שלו מאז אפריל 1996, כאשר הגיע לרמה של 3.1849 שקל.
בשבוע שעבר בנק ישראל רכש מאות מיליוני דולרים כדי לנסות ולסייע למטבע האמריקאי להתאושש, אבל כרגע הוא נחלש לא רק מול השקל הישראלי גם מול המטבעות המובילים בעולם כאשר כרגע הכסף מודפס בארה"ב לאור הגרעון ההולך וגדל של המעצמה.
 
ציפיות האינפלציה ל- 10 שנים בארה"ב המשיכו לעלות אתמול לרמתם הגבוהה ביותר מאז נוב' 2018 (2.03%), על רקע עליית מחירי הסחורות בעולם, מגמת ה- Risk on בשווקים.. pic.twitter.com/QWY0TKifRD

— מודי שפריר Modi Shafrir (@ModiShafrir) January 6, 2021
לפי האסטרטג הראשי בבנק מזרחי טפחות מורדי שפריר: "ציפיות האינפלציה ל- 10 שנים בארה"ב המשיכו לעלות אתמול לרמתם הגבוהה ביותר מאז נוב' 2018 (2.03%), על רקע עליית מחירי הסחורות בעולם, מגמת ה- Risk on בשווקים וההבנה כי (בניגוד לעבר) הפד לא ימהר להעלות את הריבית במחזור העסקים הנוכחי, גם לאחר הגעת האינפלציה ליעד - חברת הפד, Mester, אמרה אתמול כי הבנק צריך להמשיך במדיניות מוניטארית מאד מרחיבה במטרה להעלות את האינפלציה לאזור ה- 2% וכי אינה רואה בעיה גם אם האינפלציה תעלה ל- 2.5%".
עוד הוסיף: "עליית ציפיות האינפלציה מובילה לירידת הריבית הריאלית בארה"ב וזו תומכת בהיחלשות הדולר בעולם (DXY), זאת בנוסף למגמת ה- Risk on בשווקים בחודשים האחרונים המובילה ליציאה מהדולר ('מטבע מקלט') אל עבר נכסים מסוכנים יותר ומה הקשר לג'ורג'יה? הניצחון המסתמן של הדמוקרטים לשני המושבים האחרונים בסנאט מגביר את ההסתברות להשקת תוכנית תמריצים פיסקאלית נוספת בארה"ב, ומכאן לציפייה להמשך עליית ציפיות האינפלציה בארה"ב ולהיחלשות הדולר בעולם".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מזל שספנסר פרטרידג' יכול לשלם גם ביורו
  גיגי משפטיהו 01/2021/06
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בן אדם נשמה.
  סגור