השוק

הסגר השלישי: כ-50 אלף ישראלים הצטרפו השבוע למעגל האבטלה

שירות התעסוקה פרסמו את המגמות של השבוע הראשון בסגר השלישי. מהנתונים עולה כי למעלה מ-2,000 ישראלים חזרו השבוע לעבודה וגם במי הסגר פגע בצורה המשמעותית ביותר?
ארנולד נטייב | 
אבטלה - אילוסטרציה (צילום freepik, Istock)
החל מהיום (רביעי), יפרסם שירות התעסוקה מידי שבוע סיכום של המגמות התעסוקתיות בשבוע החולף.  הנפגעים העיקריים בשבוע הראשון של הסגר השלישי הם נשים, צעירים ומבוגרים. מספר הנרשמים החדשים כדורשי עבודה בשבוע החולף עלה באופן משמעותי. בעוד ממוצע ארבעת השבועות שקדמו לסגר עמד על 11,357 דורשי עבודה חדשים לשבוע, בשבוע הראשון של הסגר השלישי חלה עלייה במספר הנרשמים החדשים כדורשי עבודה לכדי 49,093.
בכל הנוגע לחזרה לעבודה, בשבוע הראשון של הסגר, כ- 2,380 דורשי עבודה חזרו והשתלבו במעגל העבודה. למרות זאת, היחס בין מספר החוזרים למספר הנרשמים בשבוע הראשון לסגר נמוך מאוד ועומד על 0.05.
בדומה לשני הסגרים הקודמים, גם בשבוע הראשון בסגר מסתמן שהאוכלוסיות הנפגעות ביותר מהכניסה לסגר הן הנשים (64.1% מכלל הנרשמים החדשים), הצעירים (49.5% מכלל הנרשמים החדשים), המבוגרים (בני 50+, 15.2% מכלל הנרשמים החדשים) ולא אקדמאים (80.2% מכלל הנרשמים החדשים).
באשר לאוכלוסייה הערבית, נראה כי שיעורם בקרב הנרשמים נמוך יחסית (13.5% מכלל הנרשמים, נמוך משמעותית משיעורם באוכלוסייה) בשבוע הראשון. אם כי נתונים אלה עשויים להעיד דווקא על התרחקותם משוק העבודה, כך שרבים או שאינם נרשמים או שהפכו לדורשי עבודה אך אינם זכאים לקצבה ולפיכך אינם נרשמים.  כמו כן, עובדי המכירות, השירותים ומנהלי המשמרות בתחום ההסעדה והמכירות מהווים הפלח העיקרי בקרב דורשי העבודה החדשים, זאת בדומה לשני הסגרים הקודמים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה