השוק

בשל דיווח כוזב: בנק הפועלים חטף קנס של חצי מיליון שקל

הרשות לניירות ערך אישרה הטלת עיצומים כספיים בסך של למעלה מחצי מיליון על ארבעה תאגידים מדווחים ועל תאגיד בנקאי אשר עוסק בייעוץ השקעות. העיצומים הוטלו בגין הפרות הקשורות בהצעת ניירות ערך ללא תשקיף ואי ביצוע הליך עדכון צרכים ללקחות
ארנולד נטייב |  3
בנק הפועלים (צילום Magma Images)
הרשות לניירות ערך אישרה היום (חמישי), הטלת עיצומים כספיים בסך של כ-640 אלף שקל על ארבעה תאגידים מדווחים ועל תאגיד בנקאי אשר עוסק בייעוץ השקעות, ביניהם גם בנק הפועלים. עיצומים אלו הוטלו בגין הפרות הקשורות בהצעת ניירות ערך ללא תשקיף, היעדר גילוי, ואי ביצוע הליך עדכון צרכים ללקוחות מיועצים.
גובה העיצומים הכספיים נגזר מנסיבות ההפרה, חומרת ההפרה והונו העצמי של התאגיד. בהטלת עיצומים כספיים אלה מיישמת רשות ניירות ערך את מדיניות האכיפה המנהלית, והכל למען שמירה על ענייניו של ציבור המשקיעים והתנהלותו התקינה של שוק ההון.
עיצום כספי בסך 480 אלף שקל הוטל על בנק הפועלים, בגין אי ביצוע עדכון צרכים במועדים הנדרשים בדין ללקוחות שמקבלים שירותי ייעוץ השקעות בבנק. העיצום הוטל בעקבות בדיקה שביצעה הרשות, לאור דיווח של הבנק על שני יועצי השקעות אשר תיעדו, במערכות הבנק, באופן כוזב קיום שיחות עדכון עם לקוחות, שלא בוצעו בפועל.
קנסות נוספים שניתנו הם לאנקור פרופרטיס, בסך כ-76 אלף שקל בגין שתי הפרות של איחור בדיווח על ביטול עסקה מהותית. עיצום כספי בסך של 30 אלף שקל הוטל על בתי זיקוק צירון, בגין אי צירוף הערכת שווי מהותית לדו"חות התקופתיים לשנת 2018. עיצום כספי בסך 30 אלף שקל הוטל על נקסט ג'ן ביומד, בגין פרט חסר בדו"ח מיידי ו-עיצום כספי בסך 24 אלף שקל הוטל על אדן תגליות אנרגיה, בגין שתי הפרות של הצעת ניירות ערך ללא תשקיף.

מבנק הפועלים נמסר: "הבנק פעל לכך שלא ייגרם נזק ללקוחות כתוצאה מהמקרים.  נמסר דיווח לרשות ניירות ערך ביוזמת הבנק, התקיים בירור פנימי מעמיק וננקטו צעדים משמעתיים בעניין שני היועצים.

הרשות הכירה בכך שהבנק גילה את המקרים ודיווח עליהם לרשות ביוזמתו, ובצעדים שננקטו למניעת הישנותם של מקרים דומים, והדבר בא לידי ביטוי בהפחתת גובה העיצום הכספי.

במהלך השנים האחרונות הבנק הוביל תהליך לאיתור גורמים שעשויים להוביל למקרים דומים, והשקיע משאבים רבים על מנת לשפר את תהליכי העבודה בנושא, לרבות תגבור מערכי ההדרכה ליועצי ההשקעות וצעדים נוספים שנועדו למנוע את הישנותם של מקרים כאלו בעתיד".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מי אלה היועצים ?
  ציון 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגידו לנו מי הם אותם יועצים זה חשוב
  סגור
 • 2.
  הבנק הכי גרוע שיש
  אבי 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עברתי לבנלאומי ואמי לקוח טוב ומשקיע דיי חזק בנ"יע הבנק גרוע גם ביעוץ גם העמלות וגם במערכות המכוונות לקניית ני"ע בעיקר ניירות בחו"ל
  סגור
 • 1.
  הבנק הכי טוב שיש
  יוגל 01/2021/09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בנק של בקרות ונוהלים ברורים.בנק שבודק את עצמו ומסיק מסקנות.ישר כח לקוטלר ולעושים במלאכה.בנק של אנשים.
  סגור