השוק

ארקיע נכנסת לבורסה: תתמזג לחברה ציבורית באמצעות קנזון לפי שווי של 100 מיליון שקל

חברת התעופה חתמה על מזכר עקרונות מותנה. המיזוג יחזק את בסיס ההון בחברה ויתמוך בהמשך צמיחתה. בעלי מניות ארקיע יקבלו 82.46% מהון המניות המונפק של החברה הציבורית הקולטת כאשר יהיו בקופתה 10 מיליון שקל והיא תהיה נקיה מכל חוב
כפיר אדר | 
מטוס ארקיע (צילום פייסבוק/ארקיע)
חברת ארקיע דיווחה הבוקר (רביעי) על חתימת מזכר עקרונות מותנה לעסקת מיזוג לתוך חברה ציבורית בעסקה שעשויה לחזק את בסיס ההון של החברה ולאפשר לארקיע לשפר את מעמדה התחרותי והעסקי. שווי ארקיע לצורך עסקת המיזוג נקבע על 100 מיליון שקל והמיזוג יאפשר שימוש בסכום של 10 מיליון שקל שיועמדו כקופת מזומנים בחברה הציבורית.
בעלת השליטה בארקיע, אחזקות ארקיע נתיבי אויר ושרותי תעופה בע"מ, התקשרה בהסכם עם קנזון ישראל בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב, על מיזוג של ארקיע או לחילופין חברת האחזקות, בעסקה עם קנזון או חברה קשורה אליה, ליצירת חברה ציבורית נוספת המכילה את פעילות ארקיע אשר מניותיה רשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. במקרה של מיזוג ארקיע לתוך חברה קשורה, בעלי המניות של ארקיע יקבלו 82.46% מהון המניות המונפק של החברה הציבורית הקולטת כאשר בקופתה 10 מיליון שקל והיא תהיה נקיה מכל חוב או התחייבות.
עסקת המיזוג תלויה במספר תנאים מתלים לרבות התקשרות בהסכם מחייב, השלמת בדיקות נאותות, קבלת אישורים רגולטורים ואחרים, קבלת אישור האורגנים של החברות וכן גיוס של לפחות 30 מיליון שקל ממשקיעים שונים בהנפקה ציבורית או פרטית בד בבד עם השלמת עסקת המיזוג.
בשנים האחרונות ארקיע נהנתה מגידול משמעותי בתנועת הנוסעים והחליפה את כל צי מטוסי הטורבו פרופ במטוסים סילוניים חדשים, ביניהם אמבראר 195 וכן איירבס 321 NEO. ארקיע ביצעה בשנה האחרונה הליכי התייעלות משמעותיים במסגרתם עודכנו ההסכמים הקיבוציים, צומצמה כמות העובדים ובמקביל שופרו תנאי הרכש ומערכות המחשוב והחברה מוכנה וערוכה לקראת פעילות התעופה הצפויה עם סיום משבר הקורונה.
גדי טפר, יו"ר ומנכ"ל ארקיע מסר: "עם התמורות החלות בענף התעופה, זהו הזמן הנכון לבצע מהלך מיזוג אשר יצעיד את החברה לעבר עתיד איתן, הזרמת הון נוסף לארקיע יאפשר לחברה הגדלת צי המטוסים תוך ניצול יעיל של הזדמנות בשוק התעופה והתיירות כיום  כשהיא מוכנה יותר מתמיד לפריחה הצפויה בענף התיירות. יחד עם עובדי החברה שתרמו רבות , נמשיך להוביל את החברה לצמיחה והצלחה".
עסקת המיזוג צפויה להיות מושלמת בחודשים הקרובים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה