השוק

ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי גיבשו המלצות להרחבת הפעילות הכלכלית

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד גיבש יחד עם יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי המלצות שייסייעו להרחבת הפעילות הכלכלית. בר-דוד: "נוכח צו השעה ואינטרס משותף גובשו המלצות תוך שמירה על בריאות הציבור וכבוד העובדים"
מערכת ice | 
חיסונים (צילום Magma Images)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי גיבשו הבוקר (שלישי) המלצות משותפות שיסדירו את אופן הפעולה התקין של המשק, וזאת בהיעדר מסגרת חוקית או הסדר מחייב אחר בתחום החיסונים נגד נגיף הקורונה.
השניים הוציאו מכתב לכלל העובדים והמעסיקים בישראל בו הם קראו "לתת כתף למאמץ הלאומי ולהתחסן למען בריאות הציבור והבראת המשק". במכתב הייתה התייחסות גם לעובדים שמקבלים קהל באופן קבוע ועדיין לא מחוסנים או עובדים שבאופן קבוע באינטראקציה עם אוכלוסיות בסיכון וההמלצה במקרים אלה היא לדרוש הצגה של בדיקת קורונה שלילית בכל שלושה ימים ובמקומות עבודה עם מאפיינים מיוחדים וסכנת הדבקה גבוהה העובדים יתבקשו להציג בדיקה שלילית בתכיפות גבוהה יותר. 
 
במידה ובדיקות אלו לא יתאפשרו, ממליצים יו"ר ההסתדרות ויו"ר נשיאות המגזר העסקי לפעול בהתאם למגבלות המעסיק ולצורכי העבודה, להעביר את העובד למקום מרוחק מעובדים אחרים ולקוחות, או לעבודה מהבית. לחלופין, מוצע לנייד את העובד לתפקיד אחר שניתן לבצעו במקום מרוחק מעובדים אחרים ומלקוחות.
 
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד אמר כי: "מדינת ישראל מתמודדת עם משבר בריאותי וכלכלי קשה וחסר תקדים, שגורם לפגיעה קשה במעסיקים ובעובדים כאחד. נוכח צו השעה, ומתוך ערבות הדדית ואינטרס משותף, גיבשה ההסתדרות יחד עם נשיאות המגזר העסקי המלצות שיאפשרו את הרחבת הפעילות הכלכלית תוך שמירה על בריאות הציבור ועל כבוד העובדים. אני קורא לכולם לתת כתף במאמץ להבריא את המשק".
 
יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי הוסיף כי: "לנוכח צו השעה והיעדר הסדר אחר מטעם המדינה - כשהמדינה אינה משתפת את המעסיקים והעובדים בהחלטות שיש בהן כדי לשנות סדרי עולם ביחסי העבודה וכמי שנלחמים יום יום למען הישרדות עסקית, החלטנו לקחת אחריות למען השמירה על בריאות הציבור ולהבראת המשק במשבר הכלכלי החמור ביותר שידענו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה